Китай і НАТО провели «військовий діалог з питань безпеки», обговорювали і вторгнення РФ в Україну

Колаж: Коментарі

Представники Міністерства оборони Китаю та Північноатлантичного Альянсу 13 березня провели в Пекіні вже восьму зустріч у межах військового діалогу з питань політики безпеки.

Про це, як пише «Європейська правда», повідомили в НАТО й китайському Міноборони.

Китайська сторона заявила, що сторони обмінялися думками з питань «оборонної взаємодії між Китаєм і НАТО, а також міжнародної і регіональної ситуації».

В Альянсі вказали, що їхню делегацію очолив директором Відділу безпеки на основі співробітництва генерал-майор Дачіан-Тіберіу Щербан, а з китайського боку –заступник директора Офісу міжнародного військового співробітництва генерал-майор Яо Цінем.

«Під час зустрічі обговорювались такі теми, як глобальна і регіональна безпека з акцентом на незаконне вторгнення Росії в Україну, морська безпека і питання, що становлять спільне занепокоєння», – йдеться в заяві НАТО.

Представники Альянсу окремо підкреслили важливість подібних переговорів, які є «цінним форумом для вирішення спільних проблем та інтересів і сприяють прозорості».

Переговори відбулись через тиждень після того, як Швеція приєдналася до НАТО, ставши його 32-им членом. Перед тим останній раунд переговорів на військовому рівні між Китаєм і НАТО відбувся в лютому 2023 року в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі.

У грудні очільники армій США й Китаю провели у форматі відеоконференції перші за півтора року переговори.

оренда квартири Львів

Новини