Китай і Росія наполягають на «політичному» врегулюванні війни в Україні – Сі Цзіньпін

Фото: CNN

Лідер КНР Сі Цзіньпін під час пресконференції з правителем РФ Володимиром Путіним заявив, що Китай і РФ виступають за політичне врегулювання війни в Україні, яку розпочала Росія під керівництвом Путіна.

Про це пише BBC, повідомляє Українська правда.

Путін наразі перебуває із візитом у Китаї, він зустрівся із Сі Цзіньпіном.

Лідери країн підписали спільну декларацію і провели пресконференцію, де говорилось про поглиблення зв’язків Китаю і РФ та співпрацю у сфері торгівлі та основних зовнішньополітичних питань.

Зокрема, там йшлося про війну між Україною та Росією, яку в чомусь Китаї називають «кризою».

Не називаючи жодних подробиць щодо подальших кроків, Сі Цзіньпін заявив, що Китай і Росія наполягають на «політичному вирішенні» війни в Україні, в той час як Путін висловив вдячність за «зусилля Китаю з врегулювання української кризи».

Путін також сказав, що поінформує Сі про ситуацію на полі бою.

Заява Сі з’явилася на тлі стурбованості Заходу тим, що Китай зміцнює російську економіку і постачає компоненти озброєнь для конфлікту в Україні.

Путін у четвер 16 травня заявив, що закрите військово-політичне партнерство в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні є «шкідливим».

Торгівля між Китаєм і РФ процвітає. Китай став основним експортним ринком для поставок енергоносіїв, які підтримують казну Кремля.

Сі та Путін та їхні делегації провели близько 45 хвилин переговорів. На прес-конференції Путін заявив що дискусії були «теплими і товариськими» і продемонстрували важливість відносин між двома країнами.

Він сказав, що обидві країни працюють над створенням «багатополярного світу» і що багато їхніх підходів до глобальних і регіональних проблем схожі.

оренда квартири Львів

Новини