Китай побоїться озброювати Росію, – Євген Магда

Фото: Ведомости

Китай не наважиться на постачання озброєння для Російської Федерації. У цьому переконаний директор Інституту світової політики Євген Магда. Він вважає, що економічна доцільність візьме верх. Сваритись з ЄС і США Китаю економічно не вигідно.

Про це експерт розповів в ефірі на «Першому Західному». 

«Постачання боєприпасів сторонам, що воюють, відповідає нормам міжнародного права. Адже нам теж постачають боєприпаси 155-го, 152-го калібру. Це вважається нормальним в міжнародній системі права. Але Китай може стримувати тільки один фактор, про який сигналізують західні політики. Це доволі значний обсяг товарообігу зі США та Євросоюзом, які нараховують  сотні мільярдів доларів і євро. Чи може собі Китай дозволити відмовитись навіть від частини цього товарообігу?», – риторично запитує Магда.

На його думку, через війну Росії з Україною Китай взагалі втрачає шанси стати економікою номер один в світі. Зокрема, через те, що змушений робити речі, які раніше не робив, як наприклад, перебудовувати свої логістичні контакти. Тому, розмовляючи з РФ про озброєння, Китай, передовсім, буде керуватись економічною доцільністю.

Новини