Китай погрожує вжити «заходів» у відповідь на санкції США проти компаній, які допомагають РФ

фото: УНІАН

У міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що вживатимуть «необхідних заходів» у відповідь на нові санкції США проти китайських компаній, які допомагають Росії купувати зброю для ведення війни в Україні.

Про це сказав неназваний представник китайського МЗС в коментарі AFP, повідомляє «Європейська правда».

Зазначається, що представник зовнішньополітичного відомства Китаю заявив, що Пекін «закликає США припинити оббріхувати й стримувати Китай та припинити безглузде застосування незаконних і односторонніх санкцій».

«Китай вживатиме всіх необхідних заходів для рішучого захисту законних прав та інтересів китайських компаній», – додав він.

За його словами, Пекін не є «ні творцем, ні стороною» повномасштабної війни Росії в Україні та має право розвивати нормальні торговельні відносини з усіма країнами, зокрема з РФ.

«Китай завжди рішуче виступав проти застосування Сполученими Штатами незаконних і односторонніх санкцій проти китайських підприємств і здійснення «юрисдикції довгого пальця», – вказав він.

Напередодні міністерство фінансів та Державний департамент США оголосили про запровадження санкцій проти майже 200 фізичних і юридичних осіб, які сприяють військово-промисловому комплексу Росії та допомагають їй ухилятись від уже накладених обмежень.

Під дію американських санкцій, зокрема, потрапили майже 60 суб’єктів з Азербайджану, Бельгії, КНР, РФ, Словаччини, Туреччини та ОАЕ, які забезпечують можливість отримання Росією необхідних для її ВПК технологій та обладнання із закордону.

оренда квартири Львів

Новини