Китай вимагає, аби США не надсилали «неправильні сигнали» Тайваню: зустріч Ван Ї з Блінкеном

Фото: Укрінформ

Китай вимагає від Сполучених Штатів дотримуватись принципу одного Китаю і не надсилати «неправильні сигнали» керівництву Тайваню.

Про це заявив міністр закордонних справ КНР Ван Ї на зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Пекіні, передає Укрінформ із посиланням на МЗС КНР.

Ван підкреслив, що питання Тайваню є першою «червоною лінією» у китайсько-американських відносинах.

 «Китай вимагає від Сполучених Штатів дотримуватись принципу одного Китаю, утримуватися від надсилання неправильних сигналів сепаратистським силам, які виступають за незалежність Тайваню (так у Пекіні називають чинну тайванську владу)», – сказав китайський топдипломат.

Він також закликав США підтримувати мирне возз’єднання Китаю і припинити озброювати Тайвань.

Блінкен своєю чергою запевнив, що позиція адміністрації президента Джо Байдена в тайванському питанні залишається незмінною.

«Сполучені Штати продовжують провадити політику одного Китаю і не підтримують незалежність Тайваню», – заявив держсекретар.

Позиція США полягає в неприпустимості одностороннього порушення статус-кво в Тайванській протоці, у межах якої Вашингтон виступає як проти спроби Пекіна силою встановити контроль над Тайванем, так і проти проголошення Тайбеєм незалежності без згоди КНР.

оренда квартири Львів

Новини