Китай зацікавлений в продовженні війни – Ганна Гопко

Фото: euronews.com

Демарш Китаю. Пекін категорично відмовився брати участь в Глобальному саміті миру в Швейцарії. Мовляв, серед умов для участі Китаю було визнання форуму як Україною, так і Росією. Однак, країну-агресорку на цю подію не запросили.

Про те, чи правильну стратегію діалогу з Китаєм обрала Україна – в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповіла експертка з міжнародної політики, голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Вісь зла, яка допомагає країні-агресору, це і Китай, і Північна Корея, і Іран, які хочуть формувати новий порядок денний в світі, новий світоустрій. Китай зацікавлений в тому, щоб війна в Україні була затяжною тому, що він є головним бенефіціаром і сприймає Росію як свого васала і сировинний додаток. Вже зараз Китай перейменував багато населених пунктів в РФ і бореться за доступ води в Байкалі.

Нам треба зрозуміти, що Китай, надаючи верстати, чіпи для РФ і навіть так звана «китайська формула миру» не містить поваги до територіальної цілісності. Китай жодного разу не сказав «російська агресія», а говорить «російська криза», – зазначає експертка.

За її словами, рано чи пізно світ буде поділений на табір тих, які за людські цінності, повагу до міжнародно визнаних кордонів і тих, хто хоче переписати світовий порядок за своїми правилами. Китаю потрібно, щоб Росія далі вела війну, бо поразка України – це можливість для Китаю, зокрема, вторгнутися на Тайвань. Це також «розв’яже руки» для Ірану чи Північної Кореї.

«Тому наше завдання зараз – пояснити партнерам, наскільки Європа має зараз пришвидшити постачання озброєнь і нарощувати виробництво. Треба також партнеритись з Південною Кореєю, Японією, яка так само, як Британія, не боїться військової  поразки РФ з усіма наслідками, включно із деінтеграцією держави-агресора, як це було з Радянським союзом», – каже Ганна Гопко.

Громадська діячка також не вважає суттєвим досягненням і тим більше переломним моментом дозвіл бити західною зброєю по прикордонні Росії.

«Для США – це було рішення під тиском інших партнерів. Тому переломний момент буде тоді, коли, ми побачимо сформовану коаліцію і надсилання військового контингенту. Коли слабкі нинішні санкції стануть пекельними і рішення на саміті G7 буде не просто про конфіскацію активів і передачу Україні тих відсотків із заморожених прибутків, а конфіскації “тіла” – 300 млрд. доларів і виправлення всіх тих можливостей, через які Росія отримує компоненти західних держав.

Тому наше завдання зараз – укріплювати коаліцію держав, які не бояться зараз поразки РФ», – вважає Ганна Гопко.

оренда квартири Львів

Новини