Китайській делегації показали в Києві уламки збитої ракети виробництва КНДР

Фото: ОП

Китайська делегація на чолі зі спеціальним представником уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуеєм 7 березня відвідала Київ, де їй розповіли про ситуацію на фронті в Україні. Делегації продемонстрували зразки уламків збитої ракети виробництва КНДР та інші елементи засобів ураження, котрі були передані Росії та застосовуються нею для атак по території України.

Про це повідомляє Офіс президента.

Лі Хуей відвідує нашу країну вже вдруге з початку повномасштабного вторгнення РФ. Поїздка здійснюється на виконання попередніх двосторонніх домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента Володимира Зеленського та голови КНР Сі Цзіньпіна 26 квітня 2023 року.

«Ми цінуємо партнерство з Китаєм і сподіваємося, що сьогоднішні перемовини стануть іще одним кроком до поглиблення та зміцнення наших відносин», – сказав голова Офісу президента Андрій Єрмак.

«Дуже важливо, щоб ви почули про ситуацію на фронті, про те, що відбувається та де ми перебуваємо, з перших вуст», – додав він.

Зокрема, китайську делегацію було поінформовано про ситуацію на полі бою, функціонування «зернового коридору», повернення військовополонених, захист прав цивільних заручників і повернення депортованих Росією українських дітей.

Китайській делегації продемонстрували зразки уламків збитої ракети виробництва КНДР та інші елементи засобів ураження, котрі були передані Росії та застосовуються нею для атак по території України.

Зазначалося, що Росія використовує складники з третіх країн для виробництва озброєння, зокрема ударних БпЛА «Шахед», розвідувальних дронів, ракет, оптичних приладів, навігаційних систем і деталей до літаків. Наголошувалося, що ці складники стають частинами засобів ураження, котрі застосовуються проти цивільних громадян України.

Делегацію КНР проінформували про ситуацію з ядерною та радіаційною безпекою в умовах війни, зокрема про ситуацію на захопленій окупантами ЗАЕС. Окремо акцентувалося на загрозах, які становлять окупація АЕС, брак кваліфікованого персоналу та необхідність заміни палива найближчим часом. Констатували: Росія не має сертифікованих фахівців для виконання цієї роботи.

Під час зустрічі були висвітлені випадки грубого порушення Росією Женевської конвенції про поводження з полоненими. Китайську сторону також було поінформовано про зусилля України в напрямі повернення незаконно затриманих РФ українських громадян та вивезених дітей.

Крім того, відбулися зустрічі керівника Офісу президента Андрія Єрмака, першої віцепрем’єр-міністерки України – міністерки економіки України Юлії Свириденко та міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби зі спеціальним представником уряду Китаю Лі Хуеєм.

Під час зустрічей сторони обговорили перспективи встановлення справедливого миру для України, відновлення територіальної цілісності на основі української формули миру.

Також було порушено питання про можливості сприяння китайської сторони у припиненні насильницької депортації українських дітей, обміні полоненими, демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС, гарантування ядерної безпеки та інших українських міжнародних ініціатив.

оренда квартири Львів

Новини