Латвія надасть Україні дронів на €1 млн та внесе 10 мільйонів на снаряди

Фото: УП

Латвія готує новий пакет військової допомоги для України, передасть перші безпілотники в межах «коаліції дронів» та вкладеться фінансово у чеську ініціативу закупівлі боєприпасів для України.

Про це заявила прем’єрка Латвії Евіка Сіліня на спільній пресконференції з прем’єром України Денисом Шмигалем у Ризі, пише «Європейська правда».

Сіліня оголосила, що «зовсім скоро» Латвія надішле перші дрони загальною вартістю 1 млн євро.

«Дрони вже перевірені, наші колеги вже визнали їх такими, що відповідають усім вимогам», – зазначила прем’єр-міністр.

За її словами, в межах чеської ініціативи із закупівлі боєприпасів Латвія внесе 10 млн євро.

«Вже цього місяця передбачається наступний пакет військової допомоги, зокрема матеріально-технічні засоби, боєприпаси та озброєння, які є у нас», – повідомила вона.

Повідомлялось, що Латвія планує укласти з Україною угоду про довгострокову підтримку і безпеку, зобов’язуючись надавати військову допомогу в розмірі 0,25% від валового внутрішнього продукту цього року і впродовж наступних двох років.

Як відомо, Велика Британія разом із Латвією очолює міжнародну «коаліцію дронів», утворену в рамках Контактної групи з питань оборони України, більше відомої як «формат Рамштайн».

Раніше ЗМІ повідомляли, що учасники ініціативи Чехії з закупівлі артилерійських снарядів для України за межами Європи підписали угоду, в межах якої Київ отримає мільйон боєприпасів – більше, ніж планували.

оренда квартири Львів

Новини