Латвія виділяє 20 мільйонів на безпілотники для України

Фото: ЗСУ

Латвія протягом 2024 року виділить 20 млн євро в рамках Коаліції дронів для підтримки України, половина цих коштів буде спрямована на закупівлю безпілотників у латвійських компаній.

Про це повідомляє LSM.lv, пише Економіна правда.

Зазначається, що виділені кошти будуть спрямовані як на закупівлю безпілотників, так і створення відповідно інфраструктури. у тому числі у латвійських компаній на суму не менше 10 млн євро.

За словами міністра оборони Латвії Андріса Спруда, уряд планує витратити не менше 10 млн євро на закупівлю для України дронів саме у латвійських компаній.

Крім того, Міноборони Латвії інвестує близько 20 млн євро в розвиток власних потужностей безпілотників для забезпечення власної армії.

«Бачачи важливість безпілотників у війні та керуючись досвідом України, ми можемо оголосити про запуск Drone Capability Initiative цього року. Ми можемо метафорично говорити про створення армії безпілотників», – сказав Спруд.

Він також додав, що наразі випробування безпілотників пройшли 7 компаній, з якими ведуться переговори про закупівлю безпілотників уже в червні.

«Наші амбіції – до 1000 безпілотників, які також можуть бути направлені на підтримку України», – сказав міністр.

Нагадаємо, Канада в рамках Коаліції дронів влітку цього року розпочне передачу Україні 450 багатоцільових безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) SkyRanger, а Литва виділить 3 млн євро на виробництво FPV-дронів.

оренда квартири Львів

Новини