«ЛеоКарт» у Львові знову не працює. Пасажири не можуть поповнити картки

Фото: ЛМР

У львів’ян  знову виникли проблеми із оплатою за проїзд в громадському транспорті. А все через багатостраждальний «ЛеоКарт». До некоректного стягування коштів додалась ще одна проблема – неможливо поповнити рахунок. Збій нібито трапився через хакерів.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Студентки Юлія та Софія оббігали вже пів Львова. Ніде не можуть поповнити свої «ЛеоКартки».

«Не працює система «ЛеоКарт з пятниці. Ні поповнити, ні подивитись, нічого неможливо», – пояснює дівчатам та знімальній групі продавчиня Наталія.

Дівчата вже перепробували всі варіанти, проте на їхніх «ЛеоКартках»  і далі нулі. Що робити далі – не знають.

«Ми не можемо поповнити «ЛеоКарту», думали в кіоску спробувати, але почули, що там теж не можуть», – говорить студентка Софія Кадай.

«Зараз вибиває» і вантажить. Не можливо навіть зайти і глянути скільки є на рахунку, не те, що поповнити», – додає інша студентка Юлія Байовська.

Софія Кадай, скриншот з відео «Першого Західного»

Студентки – у розпачу. Кажуть, що не для того купували «ЛеоКартку», аби тепер платити вдвічі дорожче.

«Якщо банківською карткою оплачувати, то тоді 15 грн. А у водія – 20. Якщо студентська, то 6.50. Але зараз доведеться по 15 платити», – пояснює Софія Кадай.

Інші пасажири теж нарікають на «ЛеоКарт». Відтак, дехто з людей від розхваленої в Львівській громаді системи знижок у громадському транспорті  вже відмовляється.  

«Поповняємо часто від 500 гривень і більше, але знімає не ту суму, скільки коштує проїзд. Тобто, набагато більше може зняти. Тому вже перестали поповнювати «ЛеоКарт», а користуємось звичайною банківською карткою», – говорить одна із пасажирок.

У Львівській міськраді про чергові збої в системі «ЛеоКарт» знають. Кажуть, що вони трапились знову через хакерську атаку. Тепер хакери нібито атакувати безпосередньо систему «ЛеоКарт».

«Зафіксовано хакерську атаку на сервери електронного квитка. Так виглядає, що ціллю зловмисників було знищення даних, які стосуються функціонування системи е-квитка», – пояснює директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Через це нині неможливо ні перевірити баланс картки, ні її поповнити. Але користуватись ЛеоКарткою надалі можна, запевняють у Львівській міськраді.

«Зараз валідації в самому громадському транспорті здійснюються в звичному режимі. Інформація про самі валідації акумулюється, накопичується, тому можуть бути проблеми зі списанням коштів», – продовжує Олег Забарило.

Через так звану хакерську атаку правоохоронці від 30 березня відкрили кримінальне провадження.

Ілля Тогаєв, скриншот з відео «Першого Західного»

«Від суботи працівники кібербезпеки з кіберполіції проводять дослідження та огляди серверних обладнань з метою встановлення схем і осіб, причетних до цієї хакерської атаки та притягнення їх до кримінальної відповідальності», – говорить заступник начальника управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Нацполіції України Ілля Тогаєв.

Допоки триває розслідування, пасажири громадського транспорту користуватись «ЛеоКартками» можуть хіба на власний страх та ризик. Коли можна буде поповнити рахунок – у міськраді термінів не називають.

оренда квартири Львів

Новини