Лідери ЄС 1 лютого підтвердять прагнення продовжити військову підтримку України − Reuters

Фото: Depositphotos

Лідери країн Євросоюзу на саміті 1 лютого підтвердять своє прагнення надавати «своєчасну, передбачувану та стійку військову підтримку» Україні і надалі.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

«Європейська Рада також підтверджує нагальну необхідність прискорити доставку боєприпасів та ракет» – йдеться в проєкті комюніке саміту.

Повідомляється, що проєкт висновків саміту залишає відкритим питання, чи пообіцяють лідери ЄС також внести ще 5 мільярдів євро на допомогу Україні до «Європейський фонд миру», який використовується для фінансування поставок зброї Києву.

Reuters, який ознайомився з проєктом комюніке, зазначає, що ідея виділення додаткових 5 мільярдів євро включена в проєкт тексту у квадратних дужках − це свідчить про те, що це питання все ще обговорюють.

Головною темою саміту у Брюсселі є спроба досягти згоди щодо пакета фінансової допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро на 4 роки, який заблокувала Угорщина на попередньому саміті в грудні.

Нагадаємо, раніше глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив, що українцям не слід хвилюватись через можливе послаблення підтримки з боку Євросоюзу.

Німецький канцлер Олаф Шольц сподівається використати саміт ЄС 1 лютого, щоб закликати держави-члени до відправлення Україні більшої кількості зброї.

В Єврокомісії вважають, що у ЄС зможуть виробити мільйон боєприпасів для України до весни цього року попри те, що наразі процес загальмувався.

оренда квартири Львів

Новини