Лубінець: Передали Катару список з іменами 561 української дитини, яких вивезла Росія

Фото: Лубінець, Телеграм-канал

Україна передали Катару список з іменами 561 української дитини, яких незаконно вивезли окупанти. Він уже у російської сторони.

Про це повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за підсумками дводенних перемовин у Катарі.

Лубінець наголосив, перемовини ведуться за посередництва Катару, прямих переговорів України з Росією – не було.

Щодо результатів:

  • Очікуємо повернення групи українських дітей додому. Наразі не розголошуємо деталі, адже наша позиція така: коли діти в Україні – тоді ми публічно повідомляємо про їхнє повернення.
  • Відбулася передача списку з 561 української дитини, який ми передали Катару. Нам повідомили, що він вже опрацьовується російською стороною.
  • Обговорили питання повернення так званих «статусних» дітей: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Ми наголосили, що юридично між біологічними батьками й офіційними всиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов’язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу. Також Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну. За даними України, таких дітей може бути понад 3600.

Щодо перемовин про повернення цивільних, які були незаконно затримані Росією, то, за словами Лубінця, Катар теж погодився брати участь у цих перемовинах.

оренда квартири Львів

Новини