Лукашенко навряд чи ризикне вступити у війну проти України – ISW
- Вівторок, 27 серпня 2024
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, побоюючись за свій режим, навряд чи ризикне вступити у війну проти України, проте Білорусь може мати на меті відволікти і розтягнути українські сили.
Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє Українська правда.
Україна зробила попередження Білорусі у зв’язку з нещодавнім нарощуванням білоруських сил на українському кордоні в Гомельській області.
МЗС України закликало Білорусь відвести свої війська від кордону і попередило, що будь-яке порушення українського державного кордону спонукатиме Україну вжити необхідних заходів відповідно до міжнародного права.
Крім того, речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив 26 серпня, що українські війська у відповідь укріплюють ділянку кордону з Білоруссю.
«Нинішнє нарощування білоруських військ уздовж українського кордону, ймовірно, має на меті відволікти і розтягнути українські сили вздовж ширшої лінії фронту, оскільки, за оцінками ISW, білоруські війська, як і раніше, навряд чи вторгнуться в Україну через обмеження, що стоять перед самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком».
«Білоруське вторгнення в Україну або навіть військова участь Білорусі у війні погіршить здатність Лукашенка захищати свій режим (і буде дуже непопулярним всередині країни), і ISW раніше оцінював, що Лукашенко вкрай малоймовірно ризикне піти на війну з Україною, яка може послабити його режим або різко посилити внутрішнє білоруське невдоволення».
Аналітики додають, що президентські вибори в Білорусі мають відбутися в лютому 2025 року, і Лукашенко, ймовірно, хоче зберегти контроль над суспільними настроями, а також вплив на своїх військових для придушення будь-яких протестів, пов’язаних з виборами, як він це зробив наприкінці 2020 року.
Ключові висновки ISW за 26 серпня:
26 серпня Росія провела одну з найбільших на сьогоднішній день комбіновану серію ракетно-безпілотних ударів по об’єктах критичної інфраструктури України.
Україна зробила попередження Білорусі у зв’язку з нещодавнім нарощуванням білоруських військ на українському кордоні в Гомельській області.
Нинішнє нарощування білоруських сил вздовж українського кордону, ймовірно, має на меті відволікти і розтягнути українські сили вздовж ширшої лінії фронту, оскільки, за оцінками ISW, білоруські сили, як і раніше, навряд чи вторгнуться в Україну через обмеження, що стоять перед самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.
За повідомленнями, вранці 26 серпня українські війська намагалися завдати удару за допомогою безпілотників по авіабазі Енгельс у Саратовській області та нафтопереробному заводу в Ярославській області.
Українські війська продовжували наступальні операції на своїй ділянці фронту в Курській області 26 серпня, але ні російські, ні українські війська не досягли жодних значних підтверджених або заявлених успіхів.
Заступник голови Адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко, за повідомленнями, очолював кремлівський аналітичний центр, який намагався знайти виправдання повномасштабному вторгненню Росії в Україну постфактум, що підкреслює риторичні невдачі Кремля в перші місяці війни, а також те, що Путін продовжує надавати перевагу лояльності перед компетентністю чиновників.
Нещодавно російські війська просунулися на північний схід від Харкова, на північ від Часового Яру, на південний схід від Покровська та на захід від Донецька.
МО Росії продовжує вербувати іноземців для участі у бойових діях на боці російських військових в Україні.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин