Львів’янам покажуть художній фільм про наслідки анексії Криму

Фото: Вікіпедія

Про важкий шлях додому. В Будинку Воїна 1 березня відбудеться показ фільму «Додому» режисера Нарімана Алієва. Показ присвячено ювілею кримськотатарської державності, щоб вшанувати та відзначити цю важливу подію у світовій історії. Подія організовується молодіжною організацією QIRIM Echoes, яка займається поширенням кримськотатарської культури серед українців за підтримки департаменту освіти і науки Львівської ОВА.

Під час перегляду збиратимуть донати для армії та населенню на прифронтових та тимчасово окупованих територіях.

Про це ТРК «Перший Західний» розповів організатор показу та співзасновник організації «QIRIM Echoes» Максим Ізмайлов.

За його словами, «QIRIM Echoes»(Ехо Криму) заснували 7 підлітків з різних куточків України. І хоча вони не є кримськими татарами, але підтримують з ними міцні зв’язки і вболівають за їхню історію.

«Чим більше ми займались нашим освітньо-навчальним проєктом – тим більше розуміли, наскільки нам ця тема близька. І, на жаль, зараз в нашому просторі замало звучить про кримських татар, окупацію Криму. А це погано тому, що якщо ми не знаємо своєї історії, ми не можемо бачити свого майбутнє. По-друге, ми загубили не просто територію, а цілий народ, його історію, і зараз вона активно нищиться окупантами», – зазначає Максим Ізмайлов.

Тому фільм обрали невипадково. На думку Ізмайлова, кінорежисер Наріман Алієв подарував глядачам шедевр українського кінематографу, який розкриває складні проблеми через призму особистої драми головного героя.

«Фільм – особливий, оскільки показує драматичні події, які пережив не кожен українець. Через призму особистого досвіду фільм пов’язує тебе з цими подіями так, ніби переживаєш їх ти. Тобто, там настільки гарно все скомпоновано, зіграно, настільки воно нам близьке, про Україну, що мені здається, що там кожна людина знайде частинку себе, своїх рис в героях», – розповідає організатор показу.

Фото: kanaldim.tv

У фільмі «Додому» головний герой, кримський татарин Мустафа, їде до Києва, куди його два сини переїхали після анексії Криму, щоб забрати молодшого сина Аліма додому, а тіло первістка поховати на рідній кримській землі за мусульманськими традиціями. Ця подорож не буде легкою ні для батька, ні для сина, але вона допоможе їм багато чого зрозуміти. Головні ролі у ньому зіграли Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов.

Але окрім просвітницької, за словами Ізмайлова, у заходу є ще одна мета – це збір донатів, які будуть передані БО «Міжнародний благодійний фонд національного добробуту Криму», обʼєднану ініціативу для підтримки Сил оборони України та надання гуманітарної допомоги населенню на прифронтових та тимчасово окупованих територіях.

Придбати квитки можна буде шляхом донату на МоноБанку або готівкою на вході.

Номер картки: 5375 4112 1324 5348

Після показу також можна буде  взяти участь в аукціоні боксу кримських солодощів від Halal-кафе «Кримський Дворик».

Показ фільму відбудеться 1 березня о 16-ій годині в Будинку Воїна, що на вул. Тараса Бобанича «Хаммера», 1а (колишня В.Короленка).

Стрічка «Додому» отримала Гран-прі Одеського кінофестивалю, а також визнана найкращим іноземним фільмом 7-го Міжнародного Босфорського кінофестивалю у Стамбулі. У 2019 року Український оскарівський комітет обрав драму Нарімана Алієва «Додому» у якості національного претендента від України на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.

оренда квартири Львів

Новини