«Львівщина – для ЗСУ». У Львові відбувся Форум громад та волонтерів

Фото: ЛОВА

Вперше в Україні. У Львові відбувся Форум громад та волонтерів «Львівщина для ЗСУ». Під час події обговорювали залучення місцевої влади до допомоги війську, її участь у підвищенні її обороноздатності та відновленні країни.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

«Перехід на оборонні рейки. Зараз або запізно». Це назва першої панельної дискусії форуму. Серед спікерів і учасників: військовослужбовці, волонтери, очільники громад та області.

«Ми побачили тенденцію, що є дуже великий перекос в фінансуванні громад. Хтось дає 0,2% від загального розміру бюджету, а хтось дає 20%. Ми розуміємо, що кожна громада по-різному може допомагати, але все ж таки ми бачимо необхідність координації зусиль волонтерів, виробників оборонки та місцево влади на рівні кожної громади та на рівні області», – говорить керівник ГО «Нескорені» Олександр Лабецький.

Фото: ЛОВА

Зараз одна з основних потреб фронту – дрони і технології. Аби їх було більше, потрібно більше коштів. Як розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький, в області є громади, що могли б скеровувати значно більші кошти на підтримку захисників, але й Верховній Раді слід ухвалити законопроєкт, який дозволить громадам напряму фінансувати військовослужбовців та військові частини.

«Якщо ми беремо Львівщину за І квартал цього року, то більше, як 500 млн грн переховано громадами на користь військових формувань. Якщо ми говоримо про обласний бюджет за перші чотири місяці, то це вже 450 млн грн, з яких більше 200 млн – тільки на дрони», говорить очільник Львівщини Максим Козицький.

оренда квартири Львів

Новини