Львівщина першою в Україні починає реформувати соціальну складову у роботі ТЦК та СП

Фото: ЛОВА

Перезавантажити ТЦК і СП. Навіть у назві цієї структури закладено, що окрім комплектування і мобілізації такі центри мають функцію ще й соціальної підтримки. Це до них передовсім йдуть рідні загиблих чи полонених військовиків. Аби підвищити ефективність саме цієї складової, для фахівців центрів комплектування Львівської і Хмельницької влаштували навчання.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Це пілотний проєкт, який втілюють з Міноборони та Мінсоцполітики. 30 працівників з Львівщини, які відповідають за соціальний супровід, а також психологи впродовж тижня навчались у столиці. Опісля закріплювали навички на триденному семінарі вже у Львові. Обговорювали теми щодо охорони здоровя, зайнятості та працевлаштування, роботу щодо зниклих безвісти. Також розбирали проблемні питання, які поки не врегульовані законодавством.

«Територіальний центр комплектування є обличчям нашої армії. І людським обличчям водночас. У них є серйозна складова супроводу родин військовослужбовців, яких втратили і тих, які зникли безвісти чи перебувають у полоні. І ця складова має бути не лише у вигляді збору документів і формування справ. Це має бути у вигляді психосоціальної підтримки, роботи психолога», – говорить директорка проєктів ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда.

Мета таких тренінгів – розвантажити соціальних працівників ТЦК від паперової роботи і дати можливість більше контактувати з людьми. Тож наступний етап цього проєкту – виїзні прийоми родин військовослужбовців і тих, хто втратив близьких на базі ЦНАПів.

«Весь спектр послуг щодо психологічної, юридичної допомоги. Це буде надаватись через ЦНАПи працівниками військкоматів. Інша мета – це покращити ставлення людей до дуже важливої роботи ТЦК і СП», – пояснює голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Зокрема, будуть визначені дні, у які родини військовослужбовців, ветеранів чекатимуть у ЦНАПах їхніх громад, щоб вирішити ті питання, з якими вони зверталися в ТЦК та СП.

оренда квартири Львів

Новини