Львівщина попрощалася з Героєм України Ігорем Юхновським

Фото: ЛОР

Сьогодні, 28 березня, на Личаківському цвинтарі у Львові провели в останню путь Героя України, почесного громадянина міста Львова, фізика-теоретика, політичного і громадського діяча – Ігоря Рафаїловича Юхновського. 

Про це повідомляють в Львівській обласній раді.

Попрощатися Ігорем Рафаїловичем прийшли його рідні, близькі, друзі, керівники області й міста, депутати Львівської обласної ради, науковці, громадські діячі.

Під час громадського віче начальник Львівської ОВА Максим Козицький зачитав лист від Президента України Володимира Зеленського, а в. о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод оголосив звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука у звʼязку із смертю Героя України, академіка Ігоря Рафаїловича Юхновського.

«Не говори, що погано, а кажи, як зробити краще». – Це принцип, за яким жив та працював Ігор Юхновський, і якого навчив сотні своїх учнів.

Сьогодні відпровадили Ігоря Рафаїловича в останню дорогу. Від імені Президента України, а також від всієї Львівщини висловив співчуття рідним академіка, його близьким та послідовникам.

Ігор Рафаїлович уже у кращому світі, але його мудрість, виваженість і віра у сильну, самостійну й освічену Україну – назавжди з нами. Світла пам’ять світлій людині», – сказав  голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Юрій Холод також підкреслив, що Ігор Юхновський був дивовижною людиною, працьовитим науковцем, справжнім будівничим України, який завжди ставив інтереси держави й народу вище власних.

«Кажуть, йому все вдавалося. А насправді за цим висловом стоїть величезна щоденна праця, мудрість і дипломатичність Ігоря Рафаїловича. Про нього сьогодні мають що пригадати і розповісти і духовенство, і науковці, і його колеги з парламенту, і громадські лідери.

Ми, представники Львівської обласної ради, депутати області вдячні Ігорю Рафаїловичу, зокрема, і за підтримку реорганізації Будинку вчителя та розвитку Малої академії наук, щодо якої ми приймали рішення на одній із крайніх сесій», – зазначив Юрій Холод.

Після молитви духовенства та піснеспіву «Вічна пам’ять» почесна варта вручила Державний Прапор, який обгортав домовину Ігоря Юхновського, його сину – Павлові Юхновському.

Сьогодні зранку чин похорону і прощання з Ігорем Юхновським відбулися в Свято-Покровському кафедральному соборі ПЦУ у Львові.

Поховали Ігоря Рафаїловича на Личаківському кладовищі в родинному гробівці.

оренда квартири Львів

Новини