Львівщина вшановує пам’ять головного командира УПА Романа Шухевича

Фото: ЛОВА

Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик поклав квіти до пам’ятника видатному українцю. Монумент розташований напроти Музею генерал-хорунжого у Білогорщі. Ця будівля – місце смерті Романа Шухевича, і саме вона зазнала руйнувань 1 січня через падіння уламка російського безпілотника.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах» – такий вибір зробив головний командир УПА та генерал-хорунжий Роман Шухевич 5️ березня 1950 року. Минуло вже 74 роки, а Україна далі продовжує свою боротьбу проти російського ворога. Ба більше, об’єктами нападу стають не лише мирні міста, а й національна пам’ять.

Символічно вціліле погруддя генерал-хорунжого на уламках музею у Білогорщі наче «промовляє» до нас, що Великий народ, якими є українці, буде завжди непереможним, а пам’ять про його Героїв – вічною», – написав на своїй сторінці  Андрій Годик.

Фото: ЛОВА

Також на руїнах музею презентують виставку «Знайти Романа Шухевича». Два десятки інформаційних банерів допоможуть зруйнувати міфи про командира УПА та розповісти унікальну й досі невідому історію його життя.

Пізніше виставку перемістять до Львова – у Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Там її експонуватимуть до 30 червня, дня народження головнокомандувача УПА.

оренда квартири Львів

Новини