Львівська обласна лікарня стане університетською – голосування депутатів

Фото: ЛОВА

Львівська обласна клінічна лікарня з комунальної переходить у державну власність: на базі закладу створять університетську лікарню

За це сьогодні під час позачергового засідання проголосували депутати Львівської обласної ради, про це повідомляє Львівська ОВА.

На базі Львівської обласної клінічної лікарні створять університетську клініку. Відтак, лікарня переходить у державну власність. Таке рішення прийняли сьогодні, 6 серпня, під час позачергового засідання сесії Львівської обласної ради.

«Тепер управління та розвиток медичного закладу перейдуть до Львівського національного медичного університету, який має найбільше клінічних кафедр у цій лікарні.

Таке рішення дозволить залучати значно більше коштів для модернізації клініки та університету, зокрема від закордонних інвесторів, що, відповідно, виведе медзаклад на новий, більш сучасний рівень», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Це вже другий медзаклад області, який увійде до мережі університетських лікарень при ЛНМУ.

Як наголосив під час засідання сесії Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, це рішення відкриває можливості для створення на базі медичного закладу університетської лікарні Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

«Ми повинні думати про медицину майбутнього, а отже – і лікарів майбутнього. Для того, щоби їх готувати, ми маємо дати молодим спеціалістам доступ до застосування професійних навичок в реальних умовах під керівництвом лікарів-практиків, які мають значний клінічний та академічний авторитет. Це звичайна європейська практика. Університетські лікарні Європи – це провідні, багатопрофільні заклади охорони здоров’я, в яких надають високоякісну та високотехнологічну медичну допомогу, поєднуючи з освітнім процесом. Цей європейський досвід має бути реалізовано і в Україні», – наголосив Ляшко.

За словами Віктора Ляшка, Україна перебуває за крок до затвердження постанови КМУ про реалізацію експериментального проєкту із запровадження сучасних підходів в медичній освіті. Першим учасником проєкту стане Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. Це дозволить об’єднати кошти на фінансування освітнього процесу, науки та кошти на оплату послуг з медичного обслуговування населення. Внаслідок цього лікарі, які беруть участь в освітньому процесі, й науково-педагогічні працівники, які надають медичну допомогу в університетській лікарні, отримають гідний рівень оплати праці.

МОЗ забезпечуватиме бюджетне фінансування оплати комунальних послуг та енергоносіїв та вживатиме заходів щодо планування і фінансування реалізації програм розвитку та підтримки у межах передбачених бюджетних призначень. Університетська лікарня матиме пріоритет у забезпеченні лікарськими засобами та медичними виробами, що закуповуються через централізовані закупівлі.

«У Львівській області найбільш розвинена спроможна мережа в країні, де буде Львівська обласна клінічна лікарня серед них в майбутньому – невідомо. Сьогодні маємо історичний шанс надати нове дихання цій лікарні. Ми обрали євроінтеграцію, тому наведу приклад, що у Німеччині створено 37 університетських клінік і це розвинені заклади», – зазначила директорка департаменту охорони здоров’я ЛОВА Наталія Літвінська.

Наразі створюють можливості для міжнародного партнерства та міжнародної технічної допомоги, й саме новий формат закладу становить особливий інтерес європейських партнерів.

Університетська лікарня зможе залучати найкращих лікарів-іноземців без проходження підготовки в інтернатурі та нострифікації диплома для надання медичної допомоги й обміну досвідом. Університет, як учасник експериментального проєкту, зможе бути гнучкішим у формуванні потреб, розподілі кадрів, управлінні процесом навчання.

Розвиток університетської лікарні Львівського медичного університету стане прикладом для інших медичних університетів на шляху створення принципово нового типу закладів охорони здоровʼя.

оренда квартири Львів

Новини