Львівська облрада прийняла в комунальну власність 18 державних закладів профтехосвіти
- Вівторок, 06 лютого 2024
Не державні, а обласні. Депутати Львівської обласної ради сьогодні, 6 лютого, під час сесійного засідання прийняли з державної в комунальну власність 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Раніше постанову про переведення цих закладів на баланс області прийняли в Кабміні.
Про причини та переваги такої реформи в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін.
«Було декілька концепцій, як мала розвиватись професійна освіта в Україні. І всіма ними було передбачено, що вона має керуватись на обласному рівні, бо ми робимо обласне замовлення, ми визначаємо стратегію, спеціальності на регіональному рівні. І це відповідає світовому досвіду, бо вже конкурують не міста, а цілі регіони конкурують за виробництва, за «приземлення» інвесторів і т.д. тому ми, як область, беремо це на обласний рівень і продовжуємо це розвивати», – пояснює посадовець.
Він каже, що поки в обласній раді не проведуть конкурс на заміщення керівних посад цих освітніх закладів, керувати ними будуть старі керівники.
Ініціативу часто критикують через те, що у власність області мають перейти навчальні заклади разом із майновими комплексами. Відтак, земля, на якій вони розташовані, може цікавити забудовників і її можуть вилучити для цього. Однак, посадовець запевняє, що жодної цілі щось «відірвати» під час передачі профтехзакладів, не має.
«Перед тим, як ми приймемо рішення про передачу, ми узаконюємо всі земельні ділянки і все майно. Це додатково захищає ці заклади. Можливо хтось зацікавлений, поки не все узаконено щось десь відрізати, змінити і побудувати – ми точно проти цього. І вся передача захищає всі ці майнові комплекси. Більше того, закон каже, що ти не маєш права приватизувати, віддати в приватні руки зі зміною призначення. Ми впевнені, що ці майнові комплекси будуть служити розвитку професійної освіти в нашій області. Бо такі люди потрібні нам вже зараз і будуть потрібні найближчі 10-20 років для відбудови країни», – говорить Олександр Кулепін.
Крім того, він наголошує, що таку трансформацію проходять заклади профтехосвіти по всій країні, в кожній області.
За передачу в комунальну власність профтехнічних закладів сьогодні проголосували депутати Львівської обласної ради. Відтак, комунальними закладами ЛОР стали:
1. Вище професійне училище № 11 м. Червонограда;
2. ДНЗ «Новояворівське вище професійне училище»;
3. Перемишлянський професійний ліцей;
4. ДНЗ «Львівське вище професійне училище харчових технологій»;
5. ДНЗ «Львівське вище професійне училище технологій та сервісу»;
6. ДНЗ «Вище професійне училище № 34 м. Стрий»;
7. ДПТНЗ «Стрийське вище художнє професійне училище»;
8. ДПТНЗ «Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва»;
9. ДНЗ «Львівський професійний ліцей залізничного транспорту»;
10. ДПТНЗ «Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей»;
11. Рава-Руський професійний ліцей;
12. Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сокальський професійний ліцей»;
13. Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу;
14. Вище професійне училище № 20 м. Львова;
15. ДПТНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва»;
16. Вище професійне училище № 29 м. Львова;
17. Вище професійне училище №35 м. Стрия;
18. ДПТНЗ «Львівське міжрегіональне ВПУ залізничного транспорту».
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин