Львівська облрада прийняла в комунальну власність 18 державних закладів профтехосвіти

Фото: ЛОР

Не державні, а обласні. Депутати Львівської обласної ради сьогодні, 6 лютого, під час сесійного засідання прийняли з державної в комунальну власність 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Раніше постанову про переведення цих закладів на баланс області прийняли в Кабміні.

Про причини та переваги такої реформи в програмі «Головне за день» на «Першому Західному»    розповів заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін.

«Було декілька концепцій, як мала розвиватись професійна освіта в Україні. І всіма ними було передбачено, що вона має керуватись на обласному рівні, бо ми робимо обласне замовлення, ми визначаємо стратегію, спеціальності на регіональному рівні. І це відповідає світовому досвіду, бо вже конкурують не міста, а цілі регіони конкурують за виробництва, за «приземлення» інвесторів і т.д. тому ми, як область, беремо це на обласний рівень і продовжуємо це розвивати», – пояснює посадовець.

Він каже, що поки в обласній раді не проведуть конкурс на заміщення керівних посад цих освітніх закладів, керувати ними будуть старі керівники.

Ініціативу часто критикують через те, що у власність області мають перейти навчальні заклади разом із майновими комплексами. Відтак, земля, на якій вони розташовані, може цікавити забудовників і її можуть вилучити для цього. Однак, посадовець запевняє, що жодної цілі щось «відірвати» під час передачі профтехзакладів, не має.

Олександр Кулепін, скриншот з відео «Першого Західного»

«Перед тим, як ми приймемо рішення про передачу, ми узаконюємо всі земельні ділянки і все майно. Це додатково захищає ці заклади. Можливо хтось зацікавлений, поки не все узаконено щось десь відрізати, змінити і побудувати – ми точно проти цього. І вся передача захищає всі ці майнові комплекси. Більше того, закон каже, що ти не маєш права приватизувати, віддати в приватні руки зі зміною призначення. Ми впевнені, що ці майнові комплекси будуть служити розвитку професійної освіти в нашій області. Бо такі люди потрібні нам вже зараз і будуть потрібні найближчі 10-20 років для відбудови країни», – говорить Олександр Кулепін.

Крім того, він наголошує, що таку трансформацію проходять заклади профтехосвіти по всій країні, в кожній області.

За передачу в комунальну власність профтехнічних закладів сьогодні проголосували депутати Львівської обласної ради. Відтак, комунальними закладами ЛОР стали:   

1. Вище професійне училище № 11 м. Червонограда;

2. ДНЗ «Новояворівське вище професійне училище»;

3. Перемишлянський професійний ліцей;

4. ДНЗ «Львівське вище професійне училище харчових технологій»;

5. ДНЗ «Львівське вище професійне училище технологій та сервісу»;

6. ДНЗ «Вище професійне училище № 34 м. Стрий»;

7. ДПТНЗ «Стрийське вище художнє професійне училище»;

8. ДПТНЗ «Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва»;

9. ДНЗ «Львівський професійний ліцей залізничного транспорту»;

10. ДПТНЗ «Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей»;

11. Рава-Руський професійний ліцей;   

12. Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сокальський професійний ліцей»;

13. Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу;

14. Вище професійне училище № 20 м. Львова;

15. ДПТНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва»;

16. Вище професійне училище № 29 м. Львова;

17. Вище професійне училище №35 м. Стрия;

18. ДПТНЗ «Львівське міжрегіональне ВПУ залізничного транспорту».

оренда квартири Львів

Новини