Львівська обласна рада створила Клінічний центр дитячої медицини

Фото: ЛОР

У Львові буде новий медзаклад, в якому будуть надавати комплексну допомогу в лікуванні діток. За таке рішення проголосували депутати Львівської обласної ради. Створили Клінічний центр дитячої медицини шляхом об’єднання двох клінік: «Охматдиту» та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Крім того, обранці проголосували за реорганізацію інших медичних закладів. Не оминули і питання вилучення з доходів місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

58 депутатів підтримали рішення обєднати два медичні заклади «Охматдит» та Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, в якому лікують дитячу онкологію. Об’єднання колективи лікарень ініціювали самостійно, оскільки виграють від цього: стануть конкурентноспроможними, почнуть надавати широкий спектр якісних послуг.

З нового року новий клінічний центр дитячої медицини має на меті законтрактувати 22 пакети НСЗУ. Поодинці досягнути такого медзаклади б не змогли б.

«Це є об’єктивні умови сьогодення. Оскільки кожен місяць НСЗУ ставить більш жорсткі і справедливі вимоги до рівня надання медичної допомоги. І третє – це конкуренція. Кожен місяць ми бачимо, як відкриваються ті чи інші центри», – говорить в.о. директора Охматдит Дмитро Квіт.

Скриншот з відео

Це не єдина реорганізація серед комунальних клінік обласної ради. До львівської обласної клінічної лікарні, яка має статус надкластерної, тепер належить і реабілітаційний центр у Соснівці на 200 ліжкомісць, а також обласне паталогоанатомічне бюро. На такі кроки пішли, аби зберегти фінансування обох закладів та розвивати ці напрямки.

«В надкластерну установу має входити відділення реабілітації, відділення з патанатомічною службою. Це все нові можливості надавати високоякісну допомогу в першу чергу мешканцям Львівщини, а також України», – депутат Львівської обласної ради Олег Дуда.

Розглядали на сесії й інші питання. Якщо військовий ПДФО вилучать із надходжень до обласного бюджету, то вже 2024 року область втратить 10 млрд грн.

«Це є четверта частина. Вилучення в наступному році цього фінансового ресурсу чи будь-яких інших змін: залишити частину, або дати фінансовий ресурс для територій – дотацію, то третина територіальних громад області будуть мати серйозні проблеми», – говорить директор департаменту фінансів ЛОВА Олег Демків.

Скриншот з відео

Ці проблеми вже передбачає голова Жовківської територіальної громади Олег Вольський.

«Якщо від нас заберуть ПДФО в державний бюджет, то це буде близько 12 млн грн в рік. Це є значна сума. В той час, як нам бракує освітньої субвенції для виплати заробітної плати вчителям», говорить він.

Питання чи залишати військовий ПДФО чи пожертвувати ним на користь державного бюджету, залишилось дискусійним і на сесії обласної ради. Думки – різні. Депутати підтримали рішення – частину залишків з надходження до обласного бюджету від військового ПДФО скерувати на допомогу захисникам ще цього року.

«Компромісне рішення є прийнято. 75% не тільки на 2024 рік має бути спрямовано, а вже тепер в 2023 році. Це була така наша правка», – говорить депутат Львівської обласної ради Олег Панькевич.

«Коли ми подивились, як формуються бюджети, касові видатки за 8 місяців 2023 року, то стає соромно перед Збройними силами. Кошти мають йти на ЗСУ, а не на стадіони і бруківку», – розповідає депутат Львівської обласної ради Юрій Раделицький.

«На жаль сьогодні в післяобідній час не дійшло до засідання. Цілі фракції проігнорували прихід до сесійної зали. Маємо те, що маємо. Дуже важливе питання по збереженню військового ПДФО, нажаль, сьогодні провалено», – зазначає Олександр Ганущин.

Фото: business.rayon.in.ua

Та у дискусії поставив крапку в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

«Гроші на ЗСУ. Як ми це будемо робити – це питання спілкування Кабміну, депутатів облради і органів місцевого самоврядування. Якщо ми побачили, що протягом року багато громад цього не робили, то точно треба шукати баланс», – переконаний Юрій Холод.

Баланс у цьому питанні шукатимуть уже депутати Верховної ради в четвер. Від того, яке рішення приймуть в столиці народні обранці, залежатиме фінансова спроможність щонайменше третини львівських громад.

оренда квартири Львів

Новини