Львівська обласна рада залишилась без голови

Фото: ЛОР

Звіт не оцінили, а роботу визнали незадовільною. Під час позачергової сесії депутати відправили у відставку керівницю Львівської обласної ради Ірину Гримак. Механізм про звільнення запустили після того, як заслухали звіт про її два роки на посаді.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Майже годинний виступ Ірини Гримак обласні обранці вислухали уважно. Але тільки спікерка перестала звітувати, із зали полетіли запитання. З різних фракцій зареєстрували три десятки. Але їх було понад півсотні.

«Цих питань багато тому що звіт, який був нам запропонований, це такий витвір номенклатурного мистецтва: багато цифр, багато букв… По формі багато, по суті – зеро», –  сказав депутат Львівської обласної ради Любомир Зубач.

На запитання депутатів Ірина Гримак відповіла так:

«Давайте чесно подивимося одне одному в очі, не займаючись політикою, а реально оцінюючи, що таке сьогодні обласна рада, як вона функціонує і які обов’язки покладені на голову обласної ради. На жаль, кожен з вас і я, ваша колега, опинились у непростій ситуації з точки зору того, що каденція розпочалась з багатьох обмежень», – сказала вона.

Фото: ЛОР

Аби визнати звіт голови задовільним, голосів не вистачило. Натомість пропозицію про незадовільний звіт більшість депутатів підтримали і пояснили чому.

«Ми, як обласна рада, не були ініціатором і центром прийняття рішень, яким мали би бути в довоєнний час і в воєнний час», – зазначив депутат Тарас Подвірний.

А от однопартійці Ірини Гримак такий крок в більшості не розуміють і називають переворотом.

«Я вважаю, що попри все, обласна рада зробила немало в 2021 році. Звичайно, в 2022 році стан війни вніс свої корективи і повноваження Львівської обласної ради, я вважаю, були незаконно забрані», – пояснив депутат Святослав Шеремета.

Фракція «ЄС» від участі у голосуванні за відставку відмовилась.

Але за ініціативою депутатів, відповідно до регламенту, відбулась процедура таємного голосування за дострокове припинення повноважень голови Львівської обласної ради. За це проголосували 48 обласних обранців.

Після оголошення результатів Ірина Гримак звернулась до депутатів:

«Вам хочу побажати мудрості, результативної роботи, і відстоювати інтереси не лише окремих політичних сил, а чесноти і потреби тих громадян, які на нас сподіваються», – сказала вона.

Ірина Гримак залишиться депутаткою, а нового очільника призначать вже на наступному засіданні. Обов’язки голови обласної ради поки буде виконувати перший заступник.

Після звіту голови депутати затримались в сесійній залі, щоб ухвалити ще одне рішення – звернення до громад, щоб вони дотримувались рішення РНБО щодо заборони УПЦ МП.

оренда квартири Львів

Новини