Львівська залізнична лікарня стане університетською – Орест Чемерис

Фото:dailylviv

Міністерство охорони здоров’я України створює мережу університетських клінік. Вони мають стати клінічною базою для підготовки студентів, інтернів і мають надавати високоспеціалізовану медичну допомогу. У Львові розглядають варіант передачі Львівської клінічної лікарні на залізничному транспорті в управління Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів  директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації Орест Чемерис.

За його словами, сьогодні є певні особливості стосунків комунальних закладів охорони здоров’я  і медичних університетів, які є у державній власності. Відповідно, виникає питання розташування клінічних баз для підготовки медичних кадрів.

«Було звернення «Укрзалізниці» про те, щоб розглянути можливість взяти лікарню Львівської залізницю в мережу медзакладів області. І ключовим питанням, яке ставило Управління залізниці, було те, що лікарня, як заклад, має бути збережена. Ми мали знайти місце лікарні Львівської залізниці в спроможній мережі, бо питання госпітального округу  і спроможної мережі є надзвичайно актуальне сьогодні», – розповів посадовець.

На його думку, саме створення моделі університетської клініки, переходу її до Міністерства охорони здоров’я найкраще для цього підходить. І взагалі, те, що заклад буде у власності держави, є найбільшою гарантією того, що лікувальна установа збережеться, наголосив чиновник.

«Концепція створення університетської клініки передбачає те, що максимально має бути кафедра сконцентрована саме в клініці університету для того, щоб мати можливість усіх кафедральних працівників вносити до електронної системи охорони здоров’я, і також для того, щоб налагодити систему взаємодії і ведення пацієнтів в медичні інформаційні системи. Заклад має стати таким, де надається високоспеціалізована допомога з залученням науково-педагогічного потенціалу медуніверсисту.  Фактично, це має бути найбільш розвинена і один з найпотужніших закладів охорони здоров’я», – зазначив Орест Чемерис.

До нині левовою часткою пацієнтів лікарні були залізничники і члени їхніх сімей, що було передбачено галузевою угодою.  Як пояснив «Першому Західному» генеральний директор Львівської клінічної лікарні на залізничному транспорті Павло Гузар, після реформи вони далі зможуть обслуговуватись в цій лікарні.

«Якщо відбудеться цей перехід в університетську клініку, ми однозначно збережемо цих пацієнтів. В нас будуть підписані пакети з НСЗУ (Національна служба здоров’я України – ред). І наша лікарня максимально повернеться до цієї реформи,  якою крокує вся Україна», – пояснив лікар.

Крім того, він запевнив, що колектив лікарні буде збережений. Принаймні скорочення не передбачається. 

«Зараз ми знаходимося в структурі АТ «Укрзалізниця», і через війну є певні обмеження по фонду. Компанія змушена проводити заходи збереження своїх активів і тому скорочуються витрати. І на нас, як частини компанії, лягає частина скорочення цих витрат», – пояснює Павло Гузар.

Орест Чемерис зауважив, що якщо уряд прийме рішення про переведення залізничної лікарні в університетську, в уряді розроблять типове положення про університетські клініки, де будуть врегульовані різні спірні питання, зокрема, і щодо взаємодії завідувачів відділень лікарні і завідувачів кафедр університету. Ці питання ще будуть дискутувати.

оренда квартири Львів

Новини