Львівські кардіохірурги пересадили серце захиснику України

Фото: 1 ТМО

Подарувати ще одне життя захиснику. 49-річному військовослужбовцю в лікарні Святого Пантелеймона пересадили серце. У чоловіка була вроджена вада – дилатаційна кардіоміопатія. Це означає, що скорочувальні та насосні функції міокарда порушуються і серце не перекачує достатню кількість крові. А спровокувало загострення хвороби поранення на фронті.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Вже 13 днів у тілі Василя Ципівка б’ється здорове серце, яке йому пересадили від донора. Чоловіка вже виписали додому.

Історія Василя Ципівка з Яворівщини – не проста. У перші дні повномасштабного вторгнення чоловік пішов боронити нашу землю від рашистів. А у вересні 2023 отримав поранення.

«Побратим з боку кричав: «Поможіть!». Я почав до нього лізти, і коло мене впало, мене викинуло», – розповідає пацієнт-військовослужбовець.

Опісля лікування та реабілітація, а згодом звістка про загострення хронічної кардіологічної хвороби. Єдиний варіант врятуватись пересадка серця.

«Тягнути було нікуди. Донором був молодий чоловік, 32 роки, який отримав несумісну з життям черепно-мозгову травму в ДТП», – зазначає керівник відділення кардіохірургії лікарні Святого Пантелеймона Роман Домашич.

Однак і тут була проблема, адже серце, яке могло врятувати життя чоловікові, було на Одещині.

«Оскільки відстань є велика, а час життя серця поза людським організмом після вилучення 3-4 години, то ми прийняли таке рішення, як взяти реципієнта, апаратуру, бригаду і поїхати в місто Балта», – продовжує Роман Домашич.

Фото: 1 ТМО

5 годин на операційному столі і вердикт – операція минула успішно. Вже на наступну добу лікарі разом з пацієнтом повернулись до Львова. А ще через день Василь зробив свої перші кроки.

«Вже набагато мені ліпше. Я сходами можу вже на 7 поверх вийти», – говорить Василь Ципівко.

На питання, про що мріє – чоловік відповідає: «Щоб війна закінчилась».

оренда квартири Львів

Новини