Львівські медики вперше задіяли унікальний для України апарат для трансплантації печінки

Фото: Львівська міськрада

 Аби встигнути пересадити донорську печінку, львівські  лікарі вперше використали  унікальний для України апарат, що продовжив життя органу поза тілом. Це апарат функціональної підтримки печінки Liver Assist.

Завдяки ньому шанси на успіх самої трансплантації вищі. Досі в Україні така машина була лише одна – у столиці. Тепер Liver Assist допомагає і трансплантологам у Львові.

Першим, кому пересадили печінку апаратом Liver Assist, став мешканець Ужгорода.

«Пацієнту – 40 років. Пацієнт з декомпенсованим цирозом печінки, вірусного генезу. Був госпіталізований до нас. Остання надія на продовження життя була трансплантація печінки»,  – розповів журналістам програми «ОЧІ» на «Першому Західному»,  завідувач відділення Першого медичного об’єднання Львова Андрій Гоцуленко.

Донорка була у Мукачеві, її життя забрав інсульт. Трансплантацію печінки мали виконати у Львові. Це чотири години в дорозі. Ще десять годин потрібно було на обстеження органу та виконанням тестів на сумісність. Разом це 14 годин, у той час як печінка поза тілом «живе» всього 12. Така різниця в часі означала, що операція могла б не відбутися, а відповідно, людина б втратила свій шанс.

«Апарат дозволяє продовжити безпечний час ішемії до 12 годин. По суті, ми можемо здійснювати забори в будь-якій точці України і після того виконавши безпечну трансплантацію», – розповів анестезіолог Лікарні Святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова Іван Міськів.

Після операції у пацієнта ніяких ускладнень не виникло. На третій тиждень після пересадки він повернувся додому.

оренда квартири Львів

Новини