Львівським лікарям вдалося зберегти ногу захиснику Бахмута

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

У Львові медикам вдалося зберегти ногу воїну, який отримав поранення під Бахмутом – на це знадобилося 9 операцій і чотири місяці боротьби.

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

До повномасштабного вторгнення 33-річний Павло Пацерук із Кривого Рогу не мав жодного досвіду військової служби. Та щойно почалося – зайняв чергу у військкомат. Взяли Павла у військо лише за два тижні – з п’ятої спроби. За пів року служби солдат на псевдо «Паха» отримав звання молодшого лейтенанта і стає командиром механізованого взводу.

Важке поранення Павло Пацерук отримав у Бахмуті – на початку березня – у розпал боїв за місто-фортецю. Павло тоді як командир взводу отримав завдання зайняти позиції, що знаходилися впритул до ворожих. Виконувати наказ пішов разом зі своїми хлопцями. Рухалися під мінометним обстрілом. Один зі снарядів розривається зовсім поруч. На адреналіні командир продовжив бігти кілька секунд, а потім відчув пекельний біль, подивився на ноги, а ті всі в крові. Власноруч наклав собі два турнікети і доповз до найближчого будинку.

Павла евакуювали до найближчого стабілізаційного пункту. Тамтешнім медикам вдалося зупинити кровотечу. Далі Новомосковськ, що на Дніпропетровщині, реанімація, переливання крові і зупинка дихання. Останньою зупинкою у лікуванні захисника стає Центр Незламні у Львові.

Тут хірурги продовжили рятувати праву ногу Павла від ампутації. На стопі утворився пролежень, він  не відчував ноги. Лікарі побороли запальний процес, відновили нормальне кровопостачання і чутливість. Чотири місяці боротьби і ногу вдається зберегти.

Нині Павло вже навіть може ходити з однією милицею. Його реабілітація триває.

оренда квартири Львів

Новини