Литва у січні відправить Україні нову партію допомоги на 200 млн євро

Фото: ОП

Литва у січні-лютому планує передати Україні наступні партії військової допомоги, до яких увійдуть боєприпаси, генератори та бронемашини M577.

Про це оголосив президент Литви Гітанас Науседа на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє «Європейська правда».

Науседа зазначив, що нещодавно на засіданні ради нацбезпеки Литви схвалили пакет довгострокової військової допомоги Україні на суму 200 млн євро.

«У січні ми знову відправимо в Україну боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери M577. Ми будемо тренувати українських солдатів і зміцнювати співпрацю в оборонній промисловості. Підписані сьогодні угоди між українською та литовською оборонною промисловістю є ще одним прикладом нашої тісної військової співпраці», – заявив Гітанас Науседа.

Президент Литви зауважив, що також Литва формує «коаліцію з розмінування», щоб скоординовано з іншими союзниками підтримувати Україну у цьому питанні.

Він додав, що і європейський ОПК в цілому повинен прискоритися, і адекватно реагувати на складну безпекову ситуацію.

Володимир Зеленський зі свого боку зазначив, що домовилися зокрема про спільне виробництво засобів боротьби з дронами, що є дуже актуальною потребою на фронті.

Нагадаємо, у грудні Україна отримала від Литви польове обладнання та десятки тисяч одиниць сухпайків, а також кілька мільйонів набоїв і кілька тисяч боєприпасів для переносних протитанкових гранатометів малої дальності.

оренда квартири Львів

Новини