М’ясо до кінця року ще подорожчає, – Асоціація постачальників

Фото: money.comments.

В Україні дорожчають продукти. Не тільки яйця. М’ясо також росте в ціні і до кінця року може подорожчати ще на 5%.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, Україна – імпортозалежна  країна по більшості видів м’яса. Єдине, чим ми себе повністю забезпечуємо, – це курятина. На його думку, до кінця року ціни на м’ясо будуть потрохи зростати, але це буде відбуватись на відсоток інфляції. Тобто, якщо до кінця року інфляція зросте ще на 5%, то на стільки ж подорожчають всі види м’яса.

«Не ціна важлива, а важливі доходи людей, а вони скоротились. Те, що люди мали – вже витрачено, тому коли ціна на м’ясо «кусається», то більшість людей скорочують покупки, а це в свою чергу, теж впливає на те, що ціна на всі види м’яса зростає. Правда, не так, як хотіли би виробники або імпортери», – зазначає експерт.

Ще один товар, від якого відмовляються українці через високу ціну – гречка. Тепер це крупа для гурманів. За такою ціною не всі собі можуть її дозволити, зауважує експерт.

«Вона вже давно перейшла до круп, яку купують іноді. Не можна сказати, що якщо вона є на полицях, то воно користується попитом. Давно – ні.  Є такий закон: на який відсоток дорожчає продукт – на такий відсоток скорочується на нього попит», – пояснює Олексій Дорошенко.

Через високі ціни на гречану крупу в минулому році, непогано змогли заробити фермери і аграрії, відтак, в цьому році вони зібрали добрий врожай. Це, за словами експерта, означає, що ціна стабілізувалась і за такою ціною, можливо навіть трохи нижчою, українці і будуть купувати гречку до весни.

оренда квартири Львів

Новини