МАГАТЕ перевірить два ядерних об’єкти в Україні

Фото: МАГАТЕ

Інспектори Міжнародного агенства з атомної енергії (МАГАТЕ) на цьому тижні прибудуть для перевірки на двох ядерних об’єктів на території України.

Про це йдеться у повідомленні МАГАТЕ, пише Українська правда.

«Інспектори МАГАТЕ проведуть незалежну перевірку на цих об’єктах… щоб запевнити, що там немає незадекларованих ядерних матеріалів і діяльності», – заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

«Як тільки наші перевірки будуть завершені, ми оцінимо результати і повідомимо про наші висновки відповідно до нашої стандартної практики гарантій.

Однак, розуміючи інтерес і терміновість цього питання, Агентство також надасть висновки Раді керуючих МАГАТЕ, а одразу після цього – громадськості».

Генеральний директор МАГАТЕ підтвердив, що інспектори МАГАТЕ на цьому тижні проведуть верифікаційні заходи на двох об’єктах в Україні у відповідь на запит України.

Цей запит був зроблений Україною після того, як Російська Федерація виступила з фейковим звинуваченнями щодо діяльності, пов’язаної з можливим виробництвом «брудних бомб» на двох об’єктах.

Агентство нагадує, що місяць тому провело інспекцію одного з двох об’єктів і не виявило там жодної незадекларованої ядерної діяльності чи матеріалів.

Нагадаємо, раніше Група G7 засудила викрадення Росією керівництва Запорізької атомної електростанції та закликала до негайного повернення Україні повного контролю над станцією.

Росіяни окупували ЗАЕС 4 березня. Але ситуація на ЗАЕС опинилася у центрі уваги з початку серпня, коли російські військові почали обстріли станції. Росія відкинула заклики про демілітаризацію атомної станції, під приводом, що має «захищати її» від провокацій, та звинувачує в обстрілах Україну.

25 серпня вперше в історії сталося повне відключення ЗАЕС від енергомережі. Мер Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що це сталося після обстрілів, а «Енергоатом» – що причина в пожежах.

1 жовтня росіяни викрали гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова. Повідомлялось, що його місцезнаходження невідоме. 3 жовтня його відпустили.

5 жовтня президент крани-агресора Володимир Путін підписав указ, відповідно до якого захоплену окупантами Запорізьку АЕС буде віддано Росії.

Новини