МАГАТЕ: Вибухи прогриміли поблизу реакторів ЗАЕС

Фото: Магате

Ворожі обстріли Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) 19 і 20 листопада у Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) назвали одними з найбільш інтенсивних.

Про це йдеться в заяві гендиректора МАГАТЕ Маріано Гроссі, пише Українська правда.

«Обстріли майданчику Запорізької АЕС вчора ввечері та сьогодні вранці призвели до пошкодження будівель, систем та обладнання, причому деякі вибухи сталися поблизу реакторів».

У МАГАТЕ повідомляють, що рівень радіації на майданчику залишався в нормі, повідомлень про жертви не надходило.

Зовнішні джерела електропостачання ЗАЕС, які вже кілька разів виводилися з ладу під час війни, також не постраждали.

За словами експертів МАГАТЕ, керівництво об’єкту повідомило про пошкодження в декількох місцях включно з будівлею для зберігання радіоактивних відходів, спринклерні системи водойми-охолоджувача, електричний кабель до одного з реакторів, резервуари для зберігання конденсату, а також міст між іншим реактором і його допоміжними будівлями.

«Нам вкотре пощастило, що потенційно серйозного ядерного інциденту не сталося. Наступного разу може не пощастити. Ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб переконатися, що наступного разу не буде», – сказав Гроссі.

Він додав, що проводить активні консультації зі світовими лідерами щодо останнього обстрілу ЗАЕС і наполягає на тому, що узгодження та впровадження зони ядерної безпеки і захисту навколо ЗАЕС має відбутися вже зараз.

«Незважаючи на те, що не було прямого впливу на ключові системи ядерної безпеки на станції, обстріл відбувся у небезпечній близькості від них. Мова йде про метри, а не про кілометри. Хто б не вів вогонь по Запорізькій АЕС, він йде на величезний ризик і грає в азартну гру з життям багатьох людей», – наголосив Гроссі.

Нагадаємо, вранці 20 листопада експерти МАГАТЕ повідомили, що в районі Запорізької АЕС прогриміло понад 10 вибухів – кілька будівель на території станції пошкоджені.

оренда квартири Львів

Новини