Майже 90% бюджетних залишків області з минулого року підуть на оборону – Андрій Годик

Скриншот з відео «Першого Західного»

Бюджетні кошти, які залишились з минулого року підуть на підтримку оборони, створення умов для лікування і реабілітації тих, хто постраждав через напад Рociї та соціальні проєкти. Це майже пів мільярда гривень.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик.

За його словами, 88% коштів із залишків бюджету 2023 року підуть на видатки, пов’язані з війною. Найбільшу частку – 250 млн грн – скерують на обласну програму «Безпечна Львівщина». За словами посадовця, раніше на неї було передбачено 400 млн грн, і тепер додали грошей із минулорічних залишків.

«Основні пріоритети, які ми фінансуємо, це дрони різних типів: від розвідувальних до fpv, та РЕБи. Це найбільший запит, який приходить від військових формувань, незалежно від географії їхнього розташування. А насправді ми цим не обмежуємся, бо розуміємо, що кожна військова частина чи кожен підрозділ має  свої завдання і специфіку. Ми також закупляємо техніку для перевезення боєприпасів, здійснюється ремонт саме логістичних об’єктів військової сфери. Специфіка кожного підрозділу є різна,  ми не можемо все підвезти під один знаменник і сказати, що ми купуємо тільки дрони. Тому є і інфраструктурна складова, і закупівля техніки», – зазначає Годик.

174 мільйони із залишків також планують виділити на завершення ремонтів у обласних медзакладах.

«Це два обласних заклади: госпіталь ветеранів війни у Винниках та психіатрична лікарня. Стан госпіталю, який був до повномасштабного вторгнення точно не відповідав тим вимогам, на які заслуговують наші військові. І це не стосується косметичних ремонтів, а технічного оснащення, зокрема у відділеннях реабілітації та хірургії. За кількістю пролікованих пацієнтів цей медичних заклад, мабуть, на першому місці.

Що стосується психіатричної лікарні, то стресова ситуація в державі зумовлює необхідність більш глибшого вникнення в це питання, а відтак, створення кращих умов, щоб охопити більшу кількість людей для надання психіатричної допомоги», – акцентує посадовець.

Ще приблизно 20 млн грн із минулорічних грошей планують виділити на спорт. Зокрема, на Лігу Нескорених та створення комунального закладу «Львівський центр ветеранського спорту».  

«Важливо, щоб ініціативи ветеранів були точно підтримані, щоб це не було розкидано між багатьма інституціями, коли кожен займається якимось певним елементом. Ми хочемо на цій базі закумулювати єдиний центр, який буде не тільки забезпечувати можливість заняття спортом, а й опікуватись і супроводжувати цих ветеранів-спортсменів», – говорить Андрій Годик.

Також 10 млн грн будуть скеровані на дві цільові обласні програми підтримки бізнесових ініціатив.  

оренда квартири Львів

Новини