Майже тисяча підприємств Львівщини постраждали внаслідок кібератаки на Київстар

Фото: ЛОВА

Уранці 12 грудня минулого року у роботі мобільного оператора «Київстар» стався «технічний збій». Згодом у компанії повідомили про хакерську атаку. Внаслідок неї, за попередніми оцінками, приблизно тисяча підприємств Львівщини постраждали.

Про це під час брифінгу у офіційному медіацентрі при Львівській ОВА повідомив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

«Щонайменше 80% виробничих підприємств області зазнали збитків, які можуть вимірюватись і десятками тисяч доларів в кожному окремому випадку.  За попередніми оцінками, це приблизно тисяча виробництв. Наразі ми прокомунікували з Асоціацією роботодавців, Європейською бізнес асоціацією і іншими асоціативними структурами та кластерами щодо цієї інформації. Тобто, збір триває.

Відтак, просимо бізнес в довільній формі на електронну адресу департаменту економічної політики ЛОВА надсилати інформацію щодо наслідків такого втручання, адже є підприємці в яких окремі ланцюги на виробництві прямо функціонують завдяки телекомунікаційній мережі», – зазначив начальник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Ці матеріали узагальнять і передадуть в Службу безпеки України, як чергові дані про злочини Росії.

«Тут не лише йдеться про протидію ворогу, який прагне знищити нашу цифрову інфраструктуру, а також те, наскільки бізнес залежить від цифрових інструментів і якщо це – серйозний рівень, то ми маємо готуватись до цього, починаючи з усвідомлення проблеми та завершуючи конкретними механізмами», – пояснив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максим Столярчук.

Відтак, управління проводить активну роботу пов’язану з кіберзахистом тих ресурсів і інституцій, за які воно відповідає в своїй поточній діяльності. Проте, як зазначили спікери, цього недостатньо. Дуже важливою є особиста кібергігієна та кіберзахист кожного жителя. Зокрема в «Дія.Освіта» є до десятка різних курсів пов’язаних з кібербезпекою та кібергігієною.

Також він заанонсував проект USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» Cyber Vouchers Administration Grant Program RFA-CCI-002, яка має низку перспектив і можливостей для бізнесу, особливо малого і середнього.  Про нього розкажуть вже найближчим часом.

оренда квартири Львів

Новини