Макрон розповів, чи запросять Путіна на саміт G20

Фото: росЗМІ

Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що для запрошення керівника Росії Владіміра Путіна на саміт «Групи двадцяти» цього року в Бразилії потрібна згода всіх інших членів цього об’єднання.

Про це, як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на AFP, Макрон сказав на спільній пресконференції з президентом Бразилії Лулою да Сілвою під час візиту до цієї країни.

За словами французького президента, сенс G20 «полягає в тому, що повинен бути консенсус з дев’ятнадцятьма іншими (членами. – Ред.)», додавши, що цим має займатись «бразильська дипломатія» через цьогорічне головування цієї країни.

Макрон водночас зазначив, що в разі, якщо участь Путіна на саміті може бути «корисною», вона «повинна відбутися». Він, однак, попередив, що розбіжності з цього питання можуть звести нанівець будь-яке запрошення Росії.

Владімір Путін пропустив минулорічний саміт G20 у столиці Індії, уникаючи можливого політичного осуду і будь-якого ризику арешту за ордером Міжнародного кримінального суду.

Минулого року бразильський президент Лула да Сілва заявив, що запросить керівника Росії на саміт. Хоч Бразилія є учасницею МКС і зобов’язана арештувати цього воєнного злочинця, в бразильському уряді стверджували, що це «навряд чи» станеться.

оренда квартири Львів

Новини