Макрон за право України бити по військових об’єктах в РФ, зустрінеться з Зеленським в Нормандії – ЗМІ

Фото ілюстративне: ОП

Президент Франції Емманюель Макрон підтримує право України вражати військові бази на території РФ, з яких ведеться обстріл України. Також Макрон заявив про участь Володимира Зеленського у заходах з нагоди 80-ої річниці висадки союзних військ у Нормандії 6 червня.

Зокрема, на пресконференції з німецьким канцлером Олафом Шольцом у межах поїздки до Німеччини Макрон сказав  «ми повинні дозволити їм (Україні. – Ред.) нейтралізувати (російські. – Ред.) військові бази, з яких запускаються ракети». Він підкреслив, що атаки на Україну здійснюються з території Росії, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на n-tv.

З наведених коментарів не зрозуміло, чи говорив президент Франції про використання західної зброї проти цілей у Росії.

Канцлер Німеччини своєю чергою наголосив, що Україна «має всі можливості згідно з міжнародним правом робити те, що вона робить», а західні країни, які допомагають Україні зброєю, «виявили всі правила їх використання, які базуються на міжнародному праві».

Також як повідомляє AFP, Макрон оголосив про візит президента України Володимира Зеленського до Франції наступного тижня.

«У мене буде можливість, коли президент Зеленський наступного тижня поїде до Франції на заходи з нагоди Дня висадки союзників у Нормандії, прийняти його і тоді дуже конкретно поговорити, щоб оголосити, що ми збираємося зробити (для підтримки України. – Ред.)», – сказав французький лідер.

Українська сторона не підтверджувала візиту Зеленського до Франції, але ЗМІ писали, що така поїздка справді готується.

Минулого місяця стало відомо, що Франція запросила представника Кремля – але не Владіміра Путіна – взяти участь у заходах до 80-річчя операції союзників. Це створило можливість того, що російський урядовець перетнеться з європейськими лідерами і президентом США Джо Байденом.

Рішення викликало обурення серед деяких європейських країн з огляду на те, що Росія вже понад два роки веде повномасштабну війну проти України, тоді як заходи в Нормандії покликані відзначити колективну жертву союзників у Другій світовій війні за збереження демократії.

Як відомо, СРСР не брав безпосередньої участі у висадці союзників по антигітлерівській коаліції в Нормандії 6 червня 1944 року.

оренда квартири Львів

Новини