Малюка, якому вперше в Україні, у Львові виконали спліт-трансплантацію печінки, виписали додому

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Малюк, якому вперше в Україні виконали посмертну спліт-трансплантацію печінки, повернувся додому – здоровим.

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Луці з Житомирщини лише півтора рочки. Малюк народився зі смертельною хворобою – біліарною атрезією. Ця недуга знищує печінку – орган, без якого організм людини не може працювати – аж поки та не відмовить. І дітки з цією вродженою вадою гинуть маленькими. «Такі пацієнти, якщо вже в такому віці не проводиться трансплантація, це є лічені місяці-роки життя. І, на жаль, перспективи немає. Єдиним виходом є трансплантація печінки», – розповідає про недугу заступник медичного директора з хірургічної роботи Дитячої Лікарні Святого Миколая Андрій Дворакевич.

У Луки лік уже йшов на місяці. Ліки більше не допомагали, дитина згасала на очах батьків. Шанс на порятунок з’явився завдяки родині 15-річного хлопчика, життя якого раптово обірвалося через ушкодження головного мозку. Попри біль втрати, батьки погодилися на донорство. Їхнє рішення дозволило врятувати життя Луки, ще двох дітей та двох дорослих.

«Спліт – це означає, що від одного донора. Печінка розділена і виконана трансплантація двом реципієнтам: маленькій дитині і дорослому реципієнту. Раніше таке в Україні не виконувалось», – розповідає про унікальність операції завідувач відділення трансплантації Центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Олександр Гриненко.

Луку – найменшого реципієнта мультиорганної трансплантації – виписали останнім. Час від часу хлопчик проходитиме регулярні планові обстеження в своїх лікарів та мусить регулярно приймати ліки.

оренда квартири Львів

Новини