Масовано атакувати росіяни вже не зможуть, бо доведеться використовувати свій недоторканний запас – Олексій Гетьман

Фото: Gazeta Wyborcza Lublin

Росіяни продовжують масованими ракетними атаками обстрілювати критичну інфраструктуру України. В ніч на неділю, 31 березня, ворог атакував один з таких обʼєктів на Львівщині. Він також був  ціллю росіян 24 та 29 березня. Цього разу внаслідок атаки загинули двоє людей. 

Про те, скільки ще такі масовані обстріли можуть тривати – в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному»  розмірковував військовий експерт, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

«Шахедів» вони виробляють в достатній кількості. Тобто, атакувати ними вони будуть, як і раніше. Коли більше – коли менше. Але, швидше за все, це буде кожну ніч. Прифронтові та прикордонні території,  можуть обстрілюватись С-300 , ФАБами чи КАБами, запасів яких у них є велика кількість. Тільки С-300 у них декілька тисяч. Тому всі ці райони + сто кілометрів від лінії фронту можуть бути обстріляні недалекобійними засобами. Все інше вони будуть використовувати обмежено», – вважає Олексій Гетьман.

Наразі, за його словами, росіяни накопичили до 800 далекобійних ракет, які можуть долітати до заходу країни.  Але це, на його думку, такий собі «недоторканний запас РФ».  І це всього лиш 15% від того, що в них було на початок повномасштабної війни. Крім того, вони можуть виготовляти приблизно до 100 ракет на місяць.

Тому військовий експерт вважає, що все буде залежати від того, яке рішення приймуть росіяни. Якщо вони відкриють цей свій «недоторканний запас», то тоді масованих обстрілів можна очікувати ще якийсь час.

«Але враховуючи те, як вони ці ракети берегли, ті свої 15%, що було на початку, то, швидше за все, масовано, так, як вони били декілька днів тому, атакувати вже не будуть. Але знову таки, ми тільки припускаємо. Все залежить від того, яке рішення вони приймуть.  Особисто моя точка зору, що в свій НЗ (недоторканний запас-ред.) вони не полізуть, бо це проти всіх військових правил», – пояснює ветеран.

Але при цьому, обстріли прифронтових районів, на його думку, можуть навіть збільшитись. Він каже, що минулої осені українське ГУР нарахувало у росіян 5000 лише ракет С-300.

оренда квартири Львів

Новини