Масштабна мобілізація в РФ залежить виключно від рішення Путіна – ISW

Фото: Defense Express

В інформаційному просторі РФ знову говорять про масштабну мобілізацію сотень тисяч осіб з числа як резервістів, так і контрактників. «Нова хвиля мобілізації резервів» у Росії залежить виключно від їхнього диктатора Володимира Путіна.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

У звіті зазначають: російські інсайдерські джерела стверджують, що найближче оточення Кремля знову активно обговорює необхідність і підготовку до другої хвилі мобілізації резервістів напередодні піврічного осіннього призовного циклу, який розпочинається 1 жовтня.

Російський Telegram-канал, який нібито має зв’язки з російськими джерелами безпеки, заявив, що окремі російські чиновники «серйозно» готуються до другої хвилі мобілізації в запас і сподіваються провести чергову хвилю мобілізації восени.

Відтак, ідеться у звіті, російські чиновники хочуть мобілізувати від 170 000 до 175 000 резервістів і перенести дату осіннього призову з 1 жовтня на 1 листопада, щоб пристосуватися до процесів мобілізації резервістів, одночасно проводячи «контрактну мобілізацію» для набору додаткових 130 000 осіб на службу з використанням примусових заходів.

Аналітики відзначають, що подібні плани не є новими і не свідчать про те, що президент Росії Володимир Путін остаточно вирішив провести другу хвилю мобілізації в найближчій перспективі.

На думку експертів, відповідь Путіна не обов’язково є інформаційним приводом для того, щоб підготувати російське суспільство до примусової мобілізації, натомість, вона може свідчити про прихильність президента Росії до постійної практики мобілізації за допомогою цифрових засобів зв’язку.

«Будь-яка нова хвиля мобілізації резервів залежить від Путіна», – зазначають в огляді.

Ідеться і про те, що Путін посилив кілька шаблонних інформаційних операцій, які брехливо представляли український контрнаступ як невдалу спробу, і звинуватив Україну в небажанні вести переговори під час свого виступу на Східному економічному форумі.

Він заявив, що український контрнаступ не приніс конкретних результатів, і представив дуже завищені цифри втрат українського особового складу і техніки.

Ключові висновки ISW за 12 вересня:

Російські інсайдерські джерела стверджують, що найближче оточення Кремля знову активно обговорює необхідність і підготовку до другої хвилі мобілізації резервів напередодні піврічного осіннього призовного циклу, який розпочинається 1 жовтня.

Ці плани, пропозиції і розбіжності не є новими і не свідчать про те, що президент Росії Володимир Путін остаточно вирішив провести другу хвилю мобілізації в найближчій перспективі.

Путін також посилив кілька шаблонних інформаційних операцій, помилково представивши український контрнаступ як невдалу спробу, і звинуватив Україну в небажанні вести переговори під час свого виступу на Східному економічному форумі.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прибув до Приморського краю 12 вересня і найближчими днями зустрінеться з Путіним, ймовірно, щоб обговорити питання постачання північнокорейських артилерійських боєприпасів до Росії.

За повідомленнями, російська влада скоригувала системи протиповітряної оборони навколо Москви у світлі нещодавнього збільшення кількості ударів безпілотників по місту, ймовірно, частково для того, щоб заспокоїти нарікання в російському інформаційному просторі на неефективність ППО навколо столиці.

Російські війська проводили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, вздовж лінії Авдіївка-Донецьк, вздовж кордону Донецької та Запорізької областей, а також на заході Запоріжжя і просунулися вперед на деяких напрямках 12 вересня.

Українські війська провели наступальні операції щонайменше на двох ділянках фронту 12 вересня і просунулися вперед під Бахмутом, на лінії Авдіївка-Донецьк і в західній частині Запорізької області.

Російські чиновники внесли до Державної Думи законопроєкт, який передбачає покарання російських військовослужбовців, що воюють у складі добровольчих збройних формувань, за втрату або навмисне знищення військової техніки чи припасів.

Російські окупаційні чиновники продовжують депортувати дітей з окупованих районів України до Росії під виглядом оздоровчих програм.

оренда квартири Львів

Новини