Масштабні ракетні удари РФ не мають суттєвого стримуючого впливу на ЗСУ – ISW. Мапи боїв

Фото: ЗСУ

Росія останньою серією ракетних ударів хоче показати, що стримує майбутній український контрнаступ, проте, на думку аналітиків, це не є суттєвим фактором впливу на дії Сил оборони.

Про це йдеться у звіті фахівців Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

У ніч з 8 на 9 травня російські війська здійснили чергову масштабну серію ракетних ударів по Україні. Український Генеральний штаб повідомив 9 травня, що українська протиповітряна оборона збила всі 8 крилатих ракет «Калібр» і 15 з 17 ракет Х-101/Х-555, які були запущені російськими військами.

Військові аналітики підсумовують: «Російські сили, можливо, намагаються проводити майже щоденну серію ракетних ударів, щоб показати, що вони стримують потенційні майбутні українські контрнаступальні операції, хоча зниження ефективності ударів, ймовірно, не є суттєвим фактором, що стримує українські дії».

У звіті вказують, що президент Росії Володимир Путін відмовився використовувати своє звернення до Дня Перемоги для будь-яких значних риторичних змін і повторив існуючі наративи, готуючись до затяжної війни і представляючи Росію як таку, що успішно протистоїть усьому Заходу.

У своєму щорічному зверненні з нагоди 9 травня Путін заявив, що «проти Росії розв’язана справжня війна» і що Росія дала відсіч міжнародному тероризму і продовжить «захищати» жителів Донбасу.

Путін також спробував використати святкування «Дня Перемоги» для згуртування партнерів по Співдружності Незалежних Держав (СНД), багато з яких прагнуть зменшити свою залежність від Кремля з лютого 2022 року.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Білорусі Олександр Лукашенко, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, президент Киргизстану Садир Джапаров, президент Таджикистану Емомалі Рахмон, президент Туркменістану Сердар Бердимухамедов і президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв приєдналися до Путіна на параді до Дня Перемоги на Красній площі.

Основні висновки ISW за 9 травня:

Путін відмовився використовувати свою промову до так званого «Дня Перемоги» для будь-яких значних риторичних змін і повторив існуючі наративи, готуючись до затяжної війни і представляючи Росію як таку, що успішно протистоїть усьому Заходу.

Путін також спробував використати святкування «Дня Перемоги» для згуртування партнерів по Співдружності Незалежних Держав (СНД), багато з яких прагнуть зменшити свою залежність від Кремля з лютого 2022 року.

Пригожин, ймовірно, скористався «Днем Перемоги» як можливістю висміяти Путіна і поставити під сумнів його судження в одному з його найбільш прямих викликів Путіну на сьогоднішній день.

Він оголосив, що сили «Вагнера» не будуть виведені з Бахмута до раніше заявленого терміну 10 травня, незважаючи на те, що МО Росії не змогло вирішити проблему «снарядного голоду», про яку заявляло раніше.

Невиконання Пригожиним погрози виведення військ, з якою він виступив 5 травня, свідчить про те, що він усвідомлює свою залежність від МО РФ.

Пригожин продовжував звинувачувати у великих втратах і повільному просуванні в Бахмуті інші російські нерегулярні формування, щоб представити «Вагнер» як єдину компетентну силу, що діє в цьому районі.

У ніч з 8 на 9 травня російські війська здійснили ще одну масштабну серію ракетних ударів по Україні.

Російські війська провели обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська та вздовж лінії Сватове-Кремінна.

Також вони продовжували досягати незначних успіхів у районі Бахмута і продовжували обмежені наступальні операції на напрямку Авдіївка-Донецьк.

Війська РФ обстрілювали українські позиції на захід від Гуляйполя та у Херсонській області.

Лідер Чечні Рамзан Кадиров відкрив новий військовий табір для полку спеціального призначення «Північний Ахмат» у Чеченській Республіці.

Російські окупаційні чиновники продовжують депортувати цивільне населення вглиб окупованої Росією території.

оренда квартири Львів

Новини