Математично наступні лінії оборони РФ можна пройти втричі швидше, але насправді це може бути довше – Іван Ступак

Фото: ЗСУ

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) заявляють, що українські Сили оборони просунулись на позиції за протитанковими ровами і «зубами дракона», що є частиною оборони російської армії в Запорізькій області.  

Про те, як можуть розгортатись дії на наступних етапах, в ефірі програми «Головне за день на  «Першому  Західному» розповів військовий експерт Іван Ступак.

За його словами, росіяни підійшли максимально грамотно до будівництва до своїх ліній оборони.

«Як кажуть військові, попередньо дві останні лінії оборони мають 40% зусиль, які зосередили там росіяни. Тобто, 20% і 20%. Математично, звісно, можна припустити, що якщо перша лінія становила 60% і її брали 80 днів, то це буде втричі швидше. Але не буває так. Можливо, це буде дуже швидко. Можливо, займе той самий період часу, оскільки ми теж несемо втрати. З цього напрямку їде дуже багато поранених хлопців та дівчат і ми повинні постійно про це згадувати», – наголошує військовий експерт.

Він також закликає обережно ставитись до новин зі Сватово-Куп’янського напрямку, оскільки кожного дня ситуація може змінюватись. Росіяни мають можливість перекидати туди свої війська. І навіть зараз там зосереджено до 100 тисяч особового складу і півтори тисячі одиниць броньованої техніки.

«Є неверифіковані дані, що на деяких напрямках наші військові були змушені відійти на декілька сотень метрів. Але це не «зрада», це нормальна бойова робота, коли крок вперед, два назад, два вперед, один назад. Одна позиція на день може буде по декілька разів то за росіянами, то за нами. І коли Генштаб каже, що зайняли західні околиці такого-то населеного пункту, це означає, що це відбулось ще днів 5 тому», – говорить Іван Ступак.

Резюмуючи, військовий експерт наголошує, що наразі  найбільше просування наших військ є на півдні.

оренда квартири Львів

Новини