Міграційна атака Білорусі. У прикордонних областях України можуть ввести надзвичайний стан


Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що у прикордонних областях може бути запроваджено надзвичайний стан у разі загострення ситуації на кордоні з Білоруссю. А секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що у Білорусі перебуває близько 16 тисяч мігрантів, і ця криза може торкнутися безпосередньо України

Про це вони заявили після наради у Луцьку з керівниками міністерств і відомств, правоохоронних органів і військових формувань, головами ОДА щодо додаткових заходів із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону.

Зокрема, за словами Дениса Монастирського, визначені місця дислокації особового складу для посилення Прикордонної служби, Національної гвардії, Національної поліції, визначена взаємодія з іншими підрозділами територіальної оборони, громадських формувань з охорони громадського порядку, і саме вони будуть в коодинації захищати наш державний кордон.

«Як сказав секретар РНБО, пропрацьовані різні сценарії цих дій, аж до тих, щоб запроваджувався надзвичайний стан у цих прикордонних областях», – сказав він.

Разом з тим, за словами міністра, до охорони кордону з Білоруссю не планують залучати військових зі Сходу та Півдня.

Секретар РНБО Олексій Данілов після наради у Луцьку заявив, що на території Білорусі перебуває близько 16 тисяч мігрантів, і ця криза може торкнутися безпосередньо України.

«Те, що зараз відбувається на польсько-білоруському кордоні, не можна назвати гуманітарною кризою, – це чергова спецоперація РФ, яка проводиться з метою розхитування ситуації в Європі та на нашому кордоні», – сказав він.

Олексій Данілов додав, шо ця ситуація може торкнутися безпосередньо України, тому потрібно вжити усіх необхідних заходів реагування.

Як повідомив секретар РНБО, за даними розвідувальних органів, сьогодні на території Білорусі знаходиться «вже близько 16 тисяч осіб – так званих біженців».

Данілов наголосив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні.

Він також висловив переконання щодо необхідності створення міжвідомчої робочої групи із залученням усіх силових структур, органів місцевого самоврядування для цілодобового моніторингу ситуації на кордоні та оперативного реагування.

Пізніше на брифінгу Данілов заявив, що разом із «біженцями» на територію України можуть потрапити й інші особи.

«Серед цих біженців можуть бути не тільки біженці, а й інші особи, які є абсолютно недоречними на нашій території через ті наміри, які вони можуть тут мати», – сказав він.

Міністр оборони Олексій Резніков та секретар РНБО Олексій Данілов попередили мешканців областей, що межують із Білоруссю, про кримінальну відповідальність за допомогу в незаконному перетині кордону для мігрантів. «У квітні 2014 року була скасована кримінальна відповідальність за незаконний перетин кордону. Але лишилася кримінальна стаття за допомогу цим людям. Тому це буде кримінальна відповідальність», – заявив Данілов.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський додав, що здійснюється концентрація зусиль для протидії можливій загрозі. Зокрема задіяні всі структури МВС, відбувається взаємодія із ЗСУ, силами територіальної оборони, громадськими об’єднаннями. За словами Монастирського, ключовим завданням сьогодні є забезпечення мобільних сил реагування у разі загострення ситуації та можливих провокацій.

Як заявив голова СБУ Іван Баканов, наразі українські спецслужби не фіксують планів щодо пересування іноземних біженців із Білорусі на територію України, але такий розвиток подій можливий, якщо ситуація на кордоні Польщі та Білорусі вийде з-під контролю.

Разом з тим, Баканов назвав ситуацію на кордоні Польщі та Білорусі спецоперацією білоруських та російських спецслужб, метою якої є тиск на країни Європейського Союзу.

«Планів і намірів щодо перенаправлення руху мігрантів на територію України вони, в принципі, не мали. Разом з тим, контроль – штука крихка, і вона може в будь-який момент порушитися. Можуть змінитися погодні умови або, наприклад, ситуація з ковідом загостриться серед мігрантів… Тому ще раз хочу повторити: все що відбувається сьогодні – це заради того, щоб унеможливити такий сценарій у разі, якщо ситуація в Білорусі вийде з-під контролю», – вважає голова СБУ.

Участь у нараді також взяли голова СБУ Іван Баканов, командувач Національної гвардії Микола Балан, начальник ГУР МО Кирило Буданов, командувач ССО ЗСУ Григорій Галаган, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, голова Нацполіції Ігор Клименко, міністр оборони Олексій Резніков, заступник керівника Офісу президента Роман Машовець, ряд голів ОДА, тощо.

У нараді брали участь також посли Польщі та Литви.


оренда квартири Львів

Новини