Міністр оборони Британії: Ми не можемо дозволити собі не виграти війну в Україні

Фото: The Sunday Times

Британський міністр оборони Грант Шаппс застеріг, що світ скочується в авторитарну епоху, тому Захід не може собі дозволити програти повномасштабну війну Росії проти України й повинен забезпечити її всім необхідним.

Про це Шаппс сказав в інтерв’ю The Sunday Times, повідомляє «Європейська правда».

Міністр застеріг, що для світу існує ризик «неусвідомлено потрапити (sleepwalk, буквально «ходити уві сні») в епоху, коли ми дозволимо диктаторським автократам взяти гору, а це неймовірно небезпечно».

«На жаль, світ має усвідомити, що не можна залишатись з (оборонними бюджетами) доби після Холодної війни. Є багато країн, навіть країн G7, які витрачають 1-2% ВВП на оборону. Ми не можемо забезпечити наше процвітання і спосіб життя, економлячи на наших базових оборонних (потребах)», – підкреслив він.

Шаппс назвав недостатніми нинішні витрати на оборону, зокрема і у Британії, яка хоче доступово збільшити їх до 2,5% ВВП. Сам голова Міноборони під час змагання за посаду лідера Консервативної партії говорив про необхідність витрачати 3% ВВП, але вважає, що й цього може бути замало.

«І я думаю, що решті Заходу доведеться зробити те ж саме… Це реальність набагато більш небезпечного світу, в якому ми живемо. Ми повинні чітко усвідомлювати це. Надання підтримки Україні – це не благодійність», – додав Шаппс.

Міністр оборони Британії наголосив, що в разі, якщо Захід дозволить Путіну виграти війну проти України, він постраждає від наслідків таких дій.

«І наслідки будуть неймовірно важкими для Європи, для Британії, для світу. Причина, чому я так кажу, полягає в тому, що ми знаємо, що відбувається, коли диктатори марширують Європою», – нагадав Шаппс.

«Ми знаємо, що відбувається, коли інші дивляться на слабкість, або на те, що вони сприймають як слабкість, і це може мати наслідки в Індо-Тихоокеанському регіоні чи деінде. Тому ми буквально не можемо дозволити собі не виграти цю війну», – підсумував він.

На Заході в останні тижні активніше говорять про необхідність збільшення військових витрат для задоволення потреб України на полі бою й підтримки власної обороноздатності з огляду на низку криз.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус раніше заявив, що оборонна промисловість Європи повинна активно нарощувати виробництво з огляду на те, що в майбутньому вже не зможе покладатись на США для гарантування безпеки.

оренда квартири Львів

Новини