Міноборони Нідерландів: Ситуацію у війні ще можна переламати на користь України

Фото: LRT

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен зазначила, що від західної допомоги значною мірою залежить, чи вийде переламати поточну тенденцію на фронті російсько-української війни, де перевагу наразі має Росія.

Про це вона сказала в інтерв’ю литовському суспільному мовнику LRT, повідомляє «Європейська правда».

Оллонгрен запитали, що вона може сказати про темпи постачання західної допомоги Україні.

«Важко відповісти. Якщо запитати українського солдата в окопі – звісно, напевно це забирає забагато часу і допомоги недостатньо. Але війна – це складне і страшне явище», – відповіла міністерка.

«Зараз ми справді бачимо, що Росія має певну перевагу. Але я переконана, що ми можемо змінити ситуацію, якщо збільшимо обсяги виробництва, зокрема боєприпасів, а також дронів та інших нових технологій, які дуже широко залучають і застосовують в Україні. Якщо ми зможемо посилити зокрема її ППО – я переконана, що Україна досягне успіху. Але ми повинні активно підтримувати Україну», – зазначила Кайса Оллонгрен.

Також її запитали, чого чекати від Нідерландів надалі, якщо парламентські вибори засвідчили, що багато людей підтримують популістські сили.

Оллонгрен зауважила, що партія-переможиця Герта Вілдерса не отримала більшості і досі веде складні коаліційні перемовини. Також вона зазначила, що загалом у парламенті й суспільстві висока підтримка України та розуміння, що від цього залежить безпека Європи.

«Сподіваюся, коли виборці голосуватимуть на виборах до Європарламенту у червні, вони серйозно задумаються про те, що безпека – не щось, що є «за замовчуванням» і буде завжди… У безпеку необхідно інвестувати, ми маємо вкладатися у нашу безпеку, нам потрібні люди, готові одягнути форму і захищати наш континент», – наголосила міністерка.

Також під час візиту до Литви вона сказала, що Нідерланди планують почати відправку винищувачів F-16 Україні цієї осені слідом за Данією, яка має намір передавати літаки влітку.

Посол Данії у Києві казав, що оптимістично налаштований щодо прибуття до України винищувачів F-16 влітку.

оренда квартири Львів

Новини