Мінюст подав позов про конфіскацію активів Ротенберга: Ocean Plaza планують передати державі


Сьогодні у Вищому антикорупційному суді України (ВАКС) зареєстровано позовну заяву Міністерства юстиції України до Аркадія Ротенберга та його сина про застосування конфіскаційної санкції (п. 1-1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про санкції»).

Про це повідомляє Інститут законодавчих ідей.

Ротенберг – четвертий російський олігарх, у якого можуть бути конфісковані активи в Україні. До цього, ВАКС вже стягнув активи олігарха-виробника зброї Євтушенкова; олігарха власника заводу, який допомагав виготовляти титан для російської оборонки Шелкова та російського олігарха Дерипаски, у якого, зокрема, конфіскували Миколаївський глиноземний завод (наразі розглядається апеляція).

Загалом, це шістнадцятий позов Мін’юсту про конфіскацію за спеціальним механізмом, який почав працювати з кінця травня 2022 року, однак лише четвертий позов проти російського олігарха.

Аркадій Ротенберг є російським олігархом, а також близьким другом Путіна. Саме з ним пов’язують будівництво кримського мосту. В жовтні 2022 року на Ротенберга було накладено санкції РНБО.

Інформація щодо активів, які планують конфіскувати у Ротенберга поки відсутня, однак в ЗМІ неодноразово фігурувала інформація про те, що російський олігарх володіє ТРЦ «Ocean Plaza» в Києві через ТОВ «ІС «Либідь». Вартість цього об’єкта оцінюється в $180 млн. Скоріш за все, мова йтиме також і про конфіскацію інших українських активів Ротенберга, які знаходить у формальній власності цього ТОВ. Це три земельні ділянки та 15 квартир у Києві.

Слід зазначити, що на необхідності конфіскації активів Ротенберга громадськість, яка зверталася до Міністерства юстиції України з вимогою подати відповідний позов проти Ротенберга.

Зважаючи на те, що активи не належать «напряму» Ротенбергу, процес у ВАКС буде не простим, адже, окрім встановлення підстав для конфіскації, необхідно буде довести зв’язок олігарха з цими активами. Однак, як показує практика, зокрема у справах щодо конфіскації активів Шелкова та Дерипаски, це зробити цілком можливо. Тому, є усі підстави сподіватися на позитивне рішення.

оренда квартири Львів

Новини