Місяць обізнаності про меланому. В Львівському онкоцентрі закликають перевірити свої родимки

Фото: ukranews

Один із найагресивніших типів раку шкіри – меланома. Вона може розвиватись непомітно. Виникає на місці родимок чи на здоровій шкірі. Щороку недуга забирає життя тисяч людей у всьому світі. Проте її можна вилікувати. Якщо виявити на ранніх стадіях. Травень є місяцем обізнаності про меланому. Тому лікарі Львівського онкоцентру  вирішили обстежити родимки військовослужбовців Національної гвардії.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Це не просто родимки, а мелонома на ранній стадії.  Її можна виявити на огляді у лікаря, який медики рекомендують проходити раз на пів року. А раз на два тижні потрібно оглядати себе самостійно і звертати увагу на такі симптоми.

«Якщо є велика кількість родимок, то це в першу чергу, насторожує. Якщо якась родинка різко з’явилася, якщо постійно травмується, якщо родимка змінила свій колір, форму чи почала кровити, тоді необхідно невідкладно відвідати лікаря», – розповідає завідувач відділу пухлин мʼяких тканин Львівського онкоцентру Ігор Дмитрик.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Службовиця Ольга знає про небезпеку, тому й прийшла на огляд до Львівського онкоцентру.

«Як лікар я розумію необхідність обстеження. Попередити завжди простіше, ніж потім проводити лікування»,  – говорить начальниця медичної служби військової частини Нацгвардії України Ольга Скрипнюк.

Убезпечити себе повністю себе від меланоми неможливо, та все ж слід уникати прямого сонячного світла, надмірних відвідин солярію, користуватись сонцезахисним кремом улітку та взимку.

«Меланома – це не дуже розповсюджена хвороба. Це один з таких найагресивніших раків шкіри. За минулий рік було взято на облік 190 пацієнтів. В цьому році за перший квартал – вже 38. Загалом, в нас обліку – 2060  пацієнтів», – пояснює в.о. директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда.

Перевірити свої родимки може кожен. Для цього потрібно зателефонувати до Львівського онкоцентру та записатись на прийом до необхідного лікаря. Контакти можна знайти на сайті медзакладу.

оренда квартири Львів

Новини