Міжнародний Червоний Хрест «перетворився на адвоката російських злочинців» – Лубінець

Фото: День

Міжнародна Федерація Червоного Хреста «перетворилася на адвоката російських злочинців».

Про це в Телеграм заявив омбудсман Дмитро Лубінець.

За його словами, раніше з’явилася інформація, що працівники Російського Червоного Хреста (РЧХ) розповідають про неможливість миру з «українськими нацистами», а його президент має стосунок до однієї з «патріотичних» організацій РФ.

Тоді Лубінець звернувся до Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФЧХ), аби було проведене прозоре розслідування дій РЧХ, а у разі підтвердження цієї інформації – виключення РЧХ з федерації. Тепер же з’явилася інформація на сайті МФЧХ щодо оцінки дій РЧХ.

Зокрема, йдеться про те, що РЧХ не має присутності в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях. Проте жодного слова не сказано, що РЧХ діє на території Криму.

Адже, як відомо, РЧХ вкрав у Криму майно Національного Товариства Червоного Хреста України. По цьому факту відкрито кримінальне провадження, і Україна вимагає засудження дій РЧХ. Бо вони злочинці.

Окрім того, медіа повідомляли, що РЧХ співпрацював з табором «Артек» в тимчасово окупованому Криму. А також йшлося про те, що на директора цього табору наклали санкції за причетність до депортації українських дітей. Водночас у висновках федерації наразі йдеться тільки про те, що «партнерство РЧХ з табором «Артек» вимагає серйозного перегляду». Ці слова виглядають жалюгідно: адже коли є факти – потрібна дія, а не розгляд ситуації з різних сторін.

Наступне – «неупередженість» РЧХ. Перевірка показала, що деякі особи з РЧХ робили політичні заяви, які не відповідають принципам організації. Щодо керівника РЧХ (який, до речі, й підписав угоду з табором «Артек») йдеться, що він уже не причетний до політичних організацій в РФ. Проте вийти з організації, це одна справа, але чи може людина, яка пропагувала війну, змінити погляди?

Окрім того, на думку Лубінця, федерації варто звернути увагу, що РЧХ збирав кошти для сімей мобілізованих і військовослужбовців РФ, а також – підтримував кампанії з мобілізації для війни в Україні.

«Наразі заява федерації виглядає як намагання врятувати ім’я та репутацію Російського Червоного Хреста, а також тільки показує безсилість і застарілість системи. Адже росіяни скоїли конкретні кримінальні злочини та продовжують використовувати ім’я міжнародної організації як прикриття за свої злочини.»

Також, за словами Лубінця, цинічно виглядає заява запровадити курси для персоналу РЧХ з МГП. Мабуть, для того, щоб вони краще приховували свої злочини. Тому вирішили «повчити» МГП.

Водночас йдеться про те, що надалі група федерації, яка створена для перевірки дій РЧХ, протягом найближчих 4-х місяців надасть свої висновки.

«Такі дії вважаю з боку МФЧХ прямим підіграванням агресії РФ. Сподіваюся, що вони не будуть такими кволими і безсилими.

Міжнародні організації не можуть мовчанням підігравати російській агресії. Інакше вони не допомагають, а лише шкодять світовому правопорядку.

Вважаю, що МФЧХ, організація зі світовим іменем, перетворилася на адвоката російських злочинців».

Лубінець також зазначив, що отримав підтвердження, що нова президентка МФЧХ готова провести з ним зустріч, під час якої він планує порушити усі вищезазначені питання.

оренда квартири Львів

Новини