Мобілізація  і ядерна загроза з Білорусі не пов’язані з собою – Олексій Гетьман

Фото: ВВС

Заяви Володимира Путіна про передачу Білорусі  ОТРК «Іскандер», що можуть бути носіями ядерної зброї і будівництво сховища для ядерних ракет є інформаційно-психологічною операцією для жителів заходу. 

У цьому переконаний військовий експерт Олексій Гетьман, про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Як кажуть американські аналітики, поки що загрози, що росіяни збираються використовувати тактичну ядерну зброю, немає. Скоріше за все, це робиться не для того, щоб налякати керівництво сусідніх країн, а щоб збурити населення, щоб воно починало тиснути на своє керівництво і вимагало зменшити підтримку України, бо це загрожує їм ядерною небезпекою. Це інформаційна операція», – вважає експерт.

Але він зазначає, що пов’язувати з ядерними погрозами Путіна мобілізацію в Україні – без сенсу. Хоча наголошує, що мобілізація потрібна, бо ми теж несемо втрати.

«Розміщення ядерної зброї і мобілізація – це не пов’язані речі. Ядерна зброя сама по собі не означає, що вона якимось чином збільшить кількість військовослужбовців в Білорусі. А ракети – вони зможуть долетіти в будь-яку точку України, що з Білорусі, що з Брянська. Я погоджуюсь з паном Арахамією, що нам потрібна мобілізація, але не треба це пов’язувати якось з ракетами в Білорусі», – зауважує Олексій Гетьман.

Але експерт наголошує на ще одному моменті. Законодавство дозволяє неядерним країнам тримати на своїй території ядерну зброю інших країн. Тому у відповідь на кроки Росії, Україна, на його думку,  може в себе розмістити ядерну зброю Британії чи Франції.

Раніше голова «Слуги народу» Давід Арахамія в інтерв’ю SkyNews заявив, що через ядерну загрозу з Білорусі в Україні можуть провести додаткову мобілізацію.

оренда квартири Львів

Новини