Мобілізація в Росії не зупиниться, – Петро Черник

Фото: 9111

В Росії заявили, що часткову мобілізацію закінчили. Однак, військовий експерт Петро Черник вважає, що вони лукавлять і набирати рекрутів на війну в Україні будуть і далі.

Таку думку він висловив в ефірі «Першого Західного».

«З мобілізацією вони випустили свою пару. Всі, хто мали покинути РФ, а це сотні тисяч чи навіть мільйон, її покинули. Отже, залишились, вибачте, вівці, котрі підуть на заклання. І вони мусять затишувати цю хвилю мобілізації, хоча, насправді ніякого затишення мобілізації не буде. Вона буде тривати далі. Більше того, нагадаю, в російській армії є призовна компонента, яка ось-ось також стане до війська. І незабаром ці призовники в обов’язковому порядку з’являться на наших теренах», – вважає експерт.

За його словами, під прикриттям призову вони будуть мобілізовувати нових солдат. В Росії їх ніколи не ставили за цінність, а у всі часи сприймали лише як «гарматне м’ясо».  Але протестувати проти цього мобілізовані не будуть.

«Я би хотів розвіяти всі наші ілюзії щодо якогось сплеску чи бунту серед мобілізованих. Ніякого бунту не буде. Це вже очевидно. Ті, хто мали втекти – втекли. А те, що вони там ріжуться, стріляються, б’ються на полігонах, то я підкреслюю, вони б’ються між собою. Це, починаючи від релігійних аспектів: таджики із калмиками чи росіянами, закінчуючи дрібним криміналітетом. Однак, ніхто з них зброю не розвертає проти своїх командирів, і не захоплює адміністративні будівлі, скажімо, у Бєлгородській області. От коли це відбудеться, то можна буде сказати, що якийсь соціальний бунт починається», – зазначає Петро Черник.

Він вважає, що російська історія взагалі не знає соціальних бунтів. Більшовики були єдиними, хто перемогли, але насправді «вони не перемогли, а почали будувати нову імперію».  

Загалом, на думку експерта, Росії таки вдалось мобілізувати до 200 тисяч осіб. Він нагадує, що така сама кількість російських військових була і на початку вторгнення.

Новини