Робочий процес обласної ради не зупиняється, назбируємо питання, які стосуються сесії – Юрій Холод

Фото: Zbruc.eu

Якщо робота обласних депутатів та керівників усіх рівнів буде прозорою, чесною і злагодженою, це однозначно відобразиться на добробуті громад.

Йдеться і про пошук у громадах обєктів, якими можуть зацікавитися інвестори, і про вирішення проблемних ситуацій, скажімо, як із вирубкою 21 тисячі дерев у Старосамбірському районі…

Про це і не тільки у програмі «Головне за день» на ТРК «Перший Західний» розповів Юрій Холод, заступник голови Львівської обласної ради.

Відеоверсія розмови – тут.

Фото: Львівська ОВА

– Коли на Львівщині очікувати аварійних відключень електроенергії?

– Відключення будуть. Але вони будуть за конкретними графіками від «Львівобленерго». Тож мешканці області зможуть спланувати свої справи.

– У Львівській обласній раді досі не обрано голову. Зважаючи на це, як зараз працює ЛОР?

– Зараз обов’язки голови виконує Євген Гірник. Основне завдання, що стоїть перед обласною радою це – забезпечення регулярної роботи. Комісії збираються щотижня, виконують усі завдання, відповідно до чинного законодавства та регламенту. Тобто робочий процес обласної ради не зупиняється.

По-друге, ми будемо назбирувати питання, що стосуватимуться сесії і, таким чином, увійдемо в новий сесійний режим.

Фото: ЛОР

І третє, важливо, щоб наші заклади, установи, підприємства, зокрема лікарні, управління соціального захисту, освітні центри працювали. Зараз ми проводимо конкурси. Нещодавно до двох закладів НРЦ «Левеня» та «Оберіг» було обрано двох кандидатів. Конкурс був емоційним, колективи переживали. Але таким чином ми показуємо, що сьогодні в обласній раді є прозорість та чесність процесів. Кандидати виграють ці конкурси чесно, а не за домовленостями. Тож цей процес триватиме і надалі. Сподіваюся, приставка «в.о.» пройде в усіх керівників, котрі зараз очолюють заклади, устави та підприємства, особливо це стосується посади керівника управління комунального майна. Таким чином, ми зможемо побачити роботу справжніх, якісних керівників.

Чому це важливо? Тому що фахівець повинен розуміти, що його обрано на конкретний термін, до прикладу на 2, 5, 6 років і вибудовувати свою діагональ роботи, яку презентував для нас, як делегатів від виборців. Будемо рухатися у цьому напрямі. І я впевнений, що матимемо хороший результат.

– Для того, щоб обрали голову обласної ради має сформуватися більшість. Якою вона мала б бути?

– Вона має бути єдиною – 84 депутати. Політика зараз не на часі, адже в країні – війна. Нашим громадам сьогодні потрібна єдність. Я б хотів звернутися до усіх колег-депутатів: нам не варто бігти один поперед одного і думати, хто стане головою. Маємо об’єднатися навколо наших спільних цілей і зробити все для того, щоб в громадах було добре, щоб людям було комфортно. Звісно, це мрії. Але, сподіваюся, що мрії здійсненні.

Фермери Львівщини отримують допомогу за обласними програмами

– Бюджет області не був голосований, але виконувати його все одно потрібно. Як зараз працюють бюджетні програми?

– Бюджет виконується повністю. Усі податки, що мали надходити до обласного бюджету, надходять. У багатьох громадах є перевиконання. Завдяки нашим хлопцям і дівчатам на фронті є ПДФО. Це означає, що ми можемо планувати правильний розвиток Львівщини і, зокрема, кожної громади. Важливо, щоб підприємства правильно і регулярно сплачували податки. Вони це роблять і, таким чином, ми можемо рухатися вперед.

Що стосується бюджетних програм, вони також виконуються. Зокрема, хочу привітати усіх, хто брав участь в обласній програмі, яка стосується агропромислового комплексу. Було розподілено близько 10 млн грн кредитних коштів. 6 фермерських господарств отримують їх, як допомогу і протягом 5 років повинні повернути. 2 млн грн для фермерського господарства це – багато. Переважно до нас звертаються невеликі фермерські господарства. У сьогоднішніх реаліях їм – важко. Тому ми обов’язково допомагаємо.

Інші обласні програми також реалізовуються. Думаю, що під кінець року матимемо хороший результат.

Скрін з відео: Перший Західний

Завдяки приватизації Львівщина зможе поповнити бюджет

– Згідно з рейтингом Prozorro, Львів і Львівська область займають перше місце щодо найбільш вдалих реалізацій надлишкового майна на аукціонах. Це також – здобуток, адже знайти покупця у час війни – нелегко…

– На сьогодні у нас немає об’єктів для приватизації, тому закликаємо наших колег-депутатів, щоб придивилася до такого майна. Впевнений, що таке знайдеться. Адже є низка будівель, які ми не використовуємо, низка аварійних об’єктів. До прикладу мешканці громади можуть у нас запитати: «Чому будівля старої лікарні перебуває у такому зруйнованому стані?». Щоб це змінити, її потрібно виставити на продаж. Завдяки інвесторам, готовим інвестувати у Львівщину, це можна зробити.

Пропонуватиму колегам, щоб вони розглянули можливість виставляти такі об’єкти на приватизацію. А це, своєю чергою, можливість наповнення бюджету.

До речі, можемо навіть вказати, куди ці кошти потрібно скерувати. До прикладу, можемо продавати колишні заклади охорони здоров’я, а кошти спрямовувати у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.

Завдяки приватизації ми зможемо додатково поповнити обласний бюджет на сотні мільйонів гривень.

Ситуацію з вирубкою лісу у Старосамбірському районі буде вирішено

– У Старому Самборі виникла ситуація з вирубкою лісу. Це спонукала вас звернутися до правоохоронних органів. Розкажіть про ситуацію детальніше.

– Ми отримали листа про те, що було виявлено 21 тисячу пеньків, тобто, що пропала 21 тисяча дерев. Я, як мешканець Львівщини, можу уявити приблизну вартість. Це – 800 млн грн. Але уявити як це все відбувалося – доволі важко. Тож почали з’ясовувати. Зібрали нараду. Запросили представників Національного парку та Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс», точніше дочірнього. Ніхто з них не міг дати відповідь, куди поділися дерева.

Фото: Відкритий ліс

У чому основна проблема?.. Коли відповідно до Указу президента створювався Національний парк, у цьому документі було чітко вказано, що землі лісів повинні бути передані Національному парку для того, щоб вони могли їх охороняти та зберігати. Вони цього не зробили. Це триває уже два роки. Тому сьогодні для нас важливо остаточно з’ясувати цю ситуацію.

Ми звернулися до правоохоронних органів і до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з проханням провести перевірку. Ми також проведемо таку перевірку. Думаю, що за певний проміжок часу отримаємо результат. Опісля правоохоронний блок зможе розставити всі крапки над «І».

Агенції регіонального розвитку і Наглядова рада повинні працювати як одне ціле

– Неоднозначна ситуація виникла і в Агенції регіонального розвитку. У соцмережах розгорнулася палка переписка між новообраним директором цієї агенції та одним із членів Наглядової ради. Розкажіть про що йдеться…

– Для нас створення такої агенції – велике досягнення. Бо коли інші агенції, в інших областях заводили мільйони гривень, на розвиток, на розвиток громад, то в нас її не було. Ми її створили – добре. Ідемо вперед.

Наглядова рада… на мою думку, Наглядова рада і новообраний керівник це – одне ціле. Вони не можуть чубитися, тим більше в соціальних мережах. Вони повинні сідати і думати як розвивати агенцію, приводити гроші і, найважливіше, поліпшувати життя мешканців Львівщини.

У чому ж суть конфлікту?.. Мій колега-депутат каже, що у представників агенції – неправильні зарплати… Якби я був членом Наглядової ради, я би мав зробити все для того, аби у час проведення засідань внести потрібні зміни та їх скоректувати.

– Мабуть у певний момент вони розійшлися у своїх думках щодо напряму руху агенції і почали говорити про гроші…

– Коротка ремарка. Якщо я виграв конкурс на посаду керівника. Наглядова рада погодила мою кандидатуру. Далі ми маємо діяти, як одне ціле. Тому погодження технічних речей, внесення змін, обговорення плану розвитку це – спільна робота і спільний результат. За це мені – прикро. Однак я пишаюся, що агенція створена і сподіваюся, що в подальшому гранти, додаткові кошти, додаткове фінансування з державного бюджету будуть приходити до Львівщини.

– На вашій футболці зображено літак «Мрія». У цьому є якийсь посил?

– Моя мрія, щоб у Львівській обласні раді була одна група, 84 депутати, які працюють злагоджено і відстоюють громади.

Щодо нашого надважкого літака Ан-225, то впевнений, після війни нам, українцям, вдасться розвинути завод і повернути «Мрію».

Скрін з відео: Перший Західний

Розмовляли Уляна Лаврик, Стас Гордієнко

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини