Можливості противника обмежені. Це видно по кількості запуску ракет – військовий експерт
- Четвер, 25 квітня 2024
Російський військово-промисловий комплекс може виробляти приблизно 100-120 ракет на місяць. Крім того, у Росії розгорнуто виробництво «Шахедів», що може сягати кількох сотень на місяць. Однак, це не означає, що Україна не розвивається і не може дати відсіч.
Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» заявив військовий аналітик Сергій Грабський.
Зокрема, він наголосив, що Росія не може випускати ракети по Україні постійно.
«Є такий важливий елемент цієї терористичної схеми – майданчики запуску ракет. Якщо проаналізувати кількість ракет, яка запускалася, то ми бачимо, що противник обмежує себе в можливостях запуску. Наші вдалі дії проти флоту ворога звели нанівець використання ракет «Калібр». На сьогоднішній день противник може більш менше безпечно запускати ракети тільки з підводних човнів. Але тільки три з них можуть це робити в Чорному морі на сьогоднішній день. Мало того, ворог відводить сили та засоби військово-морських сил з акваторії Азовського та Чорного морів», – пояснює Сергій Грабський.
І навіть попри те, що росіяни удосконалюють «Шахед» і тепер він може переносити до 90 кг вибухівки, це не означає, що Україна не може протистояти таким злочинним намірам, вважає експерт. Зокрема, ефективність українських вогневих груп, за його словами зросла до 40%, що означає, що в Україні мають що протиставити противнику.
Ще одним плюсом він назвав розгортання Силами оборони бойових дій на території ворога, які класифікуються як знищення критичної інфраструктури. І зупинити удари по цих об’єктах та, зокрема, НПЗ не можуть навіть ймовірні прохання американських посадовців, оскільки це «впливає на виробництво зброї».
«Попри те, що Росія заявляє про себе, як про потужну індустріальну науково-технічну державу, вони продовжують закуповувати дрони в Ірану. Він за це отримує чисте золото з запасів РФ, але водночас не може забезпечити всі потреби Росії в цих дронах. Ми ведемо війну і нарощування нашої багаторівневої системи ППО є постійним процесом, що розвивається. Тому я б не драматизував ситуацію. Середня ефективність систем ППО в Україні на сьогодні сягає 65%. І це в умовах обмеженості ресурсів і дефіциту боєприпасів», – заявляє військовий аналітик.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин